تغییر زبان

وقتهای خروج از دسترس

خبرخوان

ورود کاربران

فرابرچسب ها

نقشه سایت

سوالات متداول

پرسش و پاسخ

اطلاعیه ها

برگزاری هشتمین جلسه کمیته اشتغال شهرستان فردوس

به گزارش روابط عمومی مرکز ، هشتمین جلسه کمیته اشتغال شهرستان فردوس به ریاست فرماندار در مورخ ۱۴۰۱/۱۰/۱۲برگزار گردید .

در این جلسه مهندس روشن، رئیس کمیته اشتغال شهرستان فردوس گفت : دولت سیزدهم در سه حوزه اشتغال ،مسکن و جوانی جمعیت برنامه ویژه دارد و لذا برای تحقق این برنامه ها، اقدامات ویژه ای در سطح شهرستان در دست اقدام است.

وی با اشاره به تحقق ۱۱۷ درصدی تعهد اشتغال شهرستان در سامانه کشوری رصد گفت :کمیته رصد و سامانه ای که ثبت می‌شود باید با واقعیت هم خوانی داشته و واقعیت ها در خصوص اشتغال محقق شوند .

روشن از اینکه شهرستان توانسته مقام نخست استان را در این حوزه از آن خود کند ابراز خرسندی کرد و افزود : در سطح استان رتبه شهرستان در بحث اشتغال جایگاه خوبی دارد و این مشخص است که مسیر درستی انجام می‌شود .

رئیس کمیته اشتغال شهرستان با اشاره به اجرای طرح فردوس شهر کار در خانه گفت :این طرح به عنوان یک گفتمان در سطح شهرستان از ابتدای سال مطرح و جلسات ویژه جهت اتصال واحدهای تولیدی مشاغل خانگی در شهرستان به بازار و معرفی پشتیبانان خرید برگزار گردیده است.

وی از افتتاح خانه خلاق و مشاوره جهت بازار یابی و فروش مشاغل خانگی در سطح شهرستان  خبر داد .

صولتی؛ دبیر کمیته اشتغال شهرستان گفت: در راستای طرح فردوس شهر کار خانه تاکنون ۳۶ طرح به مبلغ چهار میلیارد و دویست و هفتاد میلیون تومان برای اخذ تسهیلات به بانک‌ها معرفی که حدود ۸۳ درصد تسهیلات تاکنون پرداخت گردیده است و سه میلیارد و پانصد میلیون تومان طرح دیگر در این جلسه تصویب می گردد .

در این جلسه زمانی؛نماینده بنیاد برکت استان گفت: در اعتبارات شناور استان در حوزه بنیاد برکت ۸ میلیارد تومان تسهیلات از شهرستان فردوس طرح معرفی که ۳۰ درصد تسهیلات جذب شده است.

در این جلسه یعقوبی ریاست مرکز فنی و حرفه ای ، در راستای  برنامه‌های فراگیر اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و پیگیری مصوبات شورای مهارت شهرستان ، به تبیین طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی  و عملکرد آموزشی مرکز در این خصوص  و تسهیلات بند الف  تبصره ۱۸ پرداختند .