تغییر زبان

وقتهای خروج از دسترس

خبرخوان

ورود کاربران

فرابرچسب ها

نقشه سایت

سوالات متداول

پرسش و پاسخ

اطلاعیه ها

تحقق ۹۷ درصدی فرآیند صدور مجوزهای سه روزه آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد در دو ماهه نخست سال جاری در مسیر نقشه راه توسعه مهارت آموزی در بخش خصوصی

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، «غلامحسین حسینی نیا»، با بیان اینکه کشورها اقتصاد توسعه یافته، بخش عظیمی از دستاوردهای توسعه اقتصادی خود را مدیون توسعه نگری های اشتغال زایی به ویژه از طریق ارتقاء آموزش های مهارتی بوده اند، افزود: از ۲۱۶۲ درخواست ثبت شده توسط متقاضییان، تعداد ۶۸۲ تقاضا در مرحله درخواست متقاضی متوقف شده،  از ۱۴۸۰ تقاضای تکمیل شده توسط متقاضیان، ۱۴۳۶ تقاضا به مرحله صدور مجوز رسیده است که گویای تحقق ۹۷ درصدی طرح صدور مجوزهای سه روزه می باشد.

وی اذعان داشت: دلایل توجیهی همکاران آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد در عدم صدور مجوز ۳ درصد تقاضاها قابل دفاع بوده و نشان از دقت همکاران در کیفیت بخشی مجوز ها دارد.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به فعالیت بیش از ۱۰۰۰۰ مربی در ۵۴ گروه آموزشی در دوماهه اول سال ۱۴۰۱ در آموزشگاه های آزاد، تصریح کرد: در دو ماه نخست سال ۱۴۰۱، تعداد ۹۲ هزار نفر در آموزشگاه های آزاد، آموزش های مهارتی را کسب کرده اند که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته رشد ۴۶ درصدی داشته است.

وی تحقق چشم اندازهای ترسیم شده در بخش آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد را نشان از قرار گرفتن در مسیر درست نقشه راه توسعه مهارت آموزی در بخش خصوصی برشمرد و خاطرنشان ساخت: آموزشگاه فنی و حرفه‌ای آزاد همراهان و یاوران مهارتی در توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در راستای تربیت نیروی انسانی ماهر می باشند.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور اظهار داشت: می توان از توان خیرین برای توسعه مهارت آموزی بهره برد. معمولاً در کشور ما حمایت خیرین شامل ساخت مدرسه‌ و بیمارستان‌می باشد ولیکن در حال حاضر با توجه به نیاز کشور برای اشتغال، باید « وقف مهارتی» در راستای ترویج و توسعه فرهنگ مهارت آموزی گسترش یابد.

حسینی نیا گفت: متقاضیان تأسیس آموزشگاه آزاد می توانند با ورود اطلاعات و تعهدنامه محضری خود در پورتال سازمان، مجوز تأسیس آموزشگاه آزاد را تا سه روز دریافت و ظرف سه ماه مدارک خود را تکمیل کنند و در صورت عدم تکمیل، تا سه ماه فرصت برای تمدید و بارگذاری مجدد مدارک را دارند.

وی در پایان اذعان داشت: به دلیل طولانی بودن برخی مراحل مانند گواهی عدم اعتیاد، گواهی سوء پیشینه، استعلام مدارک و …  سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور اصل را بر برائت گذاشته و تعهدنامه محضری از متقاضیان دریافت می کند.