تغییر زبان

وقتهای خروج از دسترس

خبرخوان

ورود کاربران

فرابرچسب ها

نقشه سایت

سوالات متداول

پرسش و پاسخ

اطلاعیه ها

ثبت نام بیستمین دوره مسابقات ملی مهارت در استان خراسان جنوبی تا ۱۷ تیر ماه ادامه دارد

ثبت نام بیستمین دوره مسابقات ملی مهارت (مقدماتی مسابقات جهانی مهارت لیون فرانسه ۲۰۲۴) همزمان با سراسر کشور در استان خراسان جنوبی آغاز شده است.
حسن کامرانی فرد مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان خراسان جنوبی با اعلام این خبر افزود: مسابقات ملی مهارت همه ساله با هدف ارتقای فرهنگ مهارت آموزی، معرفی ظرفیتهای آموزشی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، ایجاد بستر مناسب برای ارتقای مهارتهای حرفه ای کشور تا سطح مهارتهای جهانی، شناسایی نقاط ضعف و برنامه ریزی برای رفع چالشهای آموزش فنی و حرفه ای، فراهم ساختن فرصت مناسب جهت رقابت سالم بین جوانان کشور، کشف استعدادهای حرفه ای جوانان، شکوفایی مهارتها و انگیزش در جوانان برگزار می شود.
وی افزود: شرایط سنی شرکت در این مسابقات ملی مهارت را حداکثر ۲۱ سال دانست و بیان کرد: البته رشته های امنیت سایبری، پردازش ابری، مکاترونیک، فناوری آب، سرویس و نگهداری هواپیما که فاقد شرایط سنی است و این فرصت مناسبی برای علاقمندان به این رشته ها جهت شرکت در مسابقات است.
کامرانی فرد گفت : ثبت نام متقاضیان مسابقات ملی مهارت از۲۷ اردیبهشت آغاز و تا ۱۷ تیرماه سال جاری ادامه خواهد داشت، افزود: علاقمندان می‌توانند با مراجعه به سایت http://worldskills.ir به صورت آنلاین و یا با مراجعه به مراکز آموزش فنی و حرفه ای در شهرستان ها ثبت نام کنند.
وی بیان کرد: متقاضیان شرکت در این مسابقات باید یکی از مدارک، گواهینامه مهارت سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور در رشته های مرتبط، دیپلم کاردانش یا فنی وحرفه ای در رشته های مرتبط ، فارغ التحصیلان دانشگاه فنی وحرفه ای و دانشکده های مهارت و کارآفرینی دانشگاه آزاد اسلامی به غیر از رشته های امنیت سایبری- پردازش ابری، توسعه نرم افزارهای موبایل، راهکارهای نرم افزار برای تجارت ، مدیریت سیستم های تحت شبکه و طراحی و توسعه وب، را دارا باشند.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان در پایان خاطرنشان کرد: علاقمندانی که قصد شرکت در مسابقات را دارند اما تاکنون موفق به دریافت گواهینامه بین المللی سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور نشده اند می توانند با مراجعه به سایت advari-irantvto-ir ثبت نام و پس از کسب نمره قبولی در آزمون های کتبی و عملی گواهینامه مهارت خود را دریافت کنند.