تغییر زبان

وقتهای خروج از دسترس

خبرخوان

ورود کاربران

فرابرچسب ها

نقشه سایت

سوالات متداول

پرسش و پاسخ

اطلاعیه ها

دومین جلسه ستاد انتخابات شهرستان فردوس

دومین جلسه ستاد انتخابات شهرستان فردوس در محل فرمانداری برگزار شد .
فرماندار شهرستان فردوس در جلسه ستاد انتخابات شهرستان که با حضور مسئولین کمیته های ستاد و بخشداران مرکزی و اسلامیه تشکیل شد گفت : یکی از اصلی ترین ماموریت ها و وظایف وزارت کشور و فرمانداری ها و بخشداری ها برگزاری انتخابات است که برای انجام آن باید از همه ظرفیت ها و توانمندی ها بهره گیری شود .

مهندس حلاج مقدم افزود : سلامت ، امنیت  ، رقابتی بودن و مشارکت حداکثری چهار مولفه اصلی انتخابات می باشد که مسئولیت برگزاری انتخابات سالم و امن مستقیما بر عهده مجموعه وزارت کشور است .

وی با اشاره به لزوم زمینه سازی برای مشارکت حداکثری در انتخابات از جمله ایجاد زمینه رقابت سالم و حضور کاندیداها از گرایش ها و اقشار مختلف جامعه ، بیان کرد : در تحقق این مولفه ها جایگاه های مختلف دیگری مثل احزاب و گروه ها، نخبگان و معتمدین و دستگاه های نظارتی و اجرایی نیز نقش اصلی و تاثیرگذاری دارند .

حلاج مقدم با تاکید بر رعایت کامل اصل بی طرفی مجریان انتخابات گفت : تمام مجریان و اعضای ستاد و کمیته های زیر مجموعه به رغم وجود گرایش های فکری و سیاسی باید بی طرف بوده و ضمن پایبندی کامل به این اصل در عمل نیز این مهم را نشان دهند .

فرماندار شهرستان فردوس با اشاره به شیوع بیماری کرونا در کشور و شهرستان اظهار نمود : ویروس کرونا قطعا در تمام مراحل و فرآیند برگزاری انتخابات تاثیر جدی خواهد داشت و ضروری است تمام برنامه ریزی ها متناسب با شرایط فعلی انجام شود .

وی افزود : با توجه به ظرفیت بسیار بالای فضای مجازی و سایت های اینترنتی و کانال های خبری باید از فضای مجازی و سایت ها و کانال های خبری برای اطلاع رسانی و اعلام اطلاعیه ها بهترین بهره برداری صورت پذیرد .

حلاج مقدم آموزش عوامل اجرایی و برگزار کننده انتخابات را یکی از ابزارهای مهم دانست که باید مورد توجه قرار گیرد و اقدامات لازم برای تمامی رده ها و نیروهای انسانی دخیل در برگزاری انتخابات باید پیش بینی و اجرا شود .

فرماندار شهرستان با اشاره به قانون انتخابات شوراها و اطلاعیه های صادر شده از وزارت کشور و ستاد انتخابات کشور گفت : ضمن دعوت از تمامی نخبگان و معتمدین و متخصصین که در خود توان حضور موثر در شوراهای شهر و روستا را دارند برای ثبت نام و کاندیداتوری در انتخابات  شوراها، از همه کاندیداها درخواست داریم در راستای رعایت پروتکل های بهداشتی حتی الامکان نسبت به پیش ثبت نام از طریق اینترنت اقدام و در زمان حضور در فرمانداری یا بخشداری ها ضمن همراه داشتن مدارک از جمله گواهی عدم سوپیشینه ، با ارائه کد رهگیری دریافت شده ، ثبت نام خود را نهایی نمایند .

در ابتدای جلسه نیز روسای کمیته ها و بخشداران پیشنهادات و نقطه نظرات خود را در راستای اجرای هرچه بهتر مراحل انتخابات بیان نمودند .

لازم به ذکر است ثبت نام کاندیداهای شوراهای اسلامی شهرهای شهرستان از مورخه ۲۰ اسفند لغایت ۲۶ اسفند ۹۹ از ساعت ۸ صبح لغایت ۱۸ در محل فرمانداری شهرستان و ثبت نام کاندیداهای شوراهای اسلامی روستاها از ۱۶ فروردین لغایت ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ در بخشداری های مربوطه انجام خواهد شد.