تغییر زبان

وقتهای خروج از دسترس

خبرخوان

ورود کاربران

فرابرچسب ها

نقشه سایت

سوالات متداول

پرسش و پاسخ

اطلاعیه ها

دپارتمان ومراکز تخصصی مهارت آموزی در استان خراسان جنوبی تشکیل خواهد شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان خراسان جنوبی، جلسه تودیع و معارفه مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان که با حضور مسئولین استانی و معاون آموزشی  سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در محل سالن آمفی تاتر برگزار شد.

حسین خوش آیند به تشریح عملکرد یک دهه فعالیت خود در مسند مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان پرداخت و گفت :به لطف خدا و همت مجموعه همکارانم در اداره کل و مراکز استان توانستم در بسیاری از محورهای تعریف شده اهدافم توفیق بدست آورم .

وی ادامه داد : در بسیاری از موارد رشد بیش از ۱۰۰ درصد  را در مجموعه داشتیم که این قوت قلب اینجانب برای اختتام راهی است که قریب به یک دهه به طول انجامید .
معاون سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در این جلسه به نیابت از رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور حکم مسئولیت دکتر محمد علی عرب را تحویل و پیام تقدیر ریاست سازمان را از کوشش بی دریغ حسین خوش آیند ابلاغ نمود .
حاتم زاده با اشاره به نزدیکی ایام مبارک دهه فجر طلیعه سخنانش را به این سوال اختصاص داد و گفت : همه ما باید حتی شده در خفا به خود نمره بدهیم و با بررسی آنچه انجام داده ایم و آنچه باید انجام می دادیم خود را در معرض آزمون  قرار داده و منتظر امضای شهداء پای کارنامه فعالیت هایمان باشیم .
وی با اشاره به روز جهانی آموزش  گفت: ما باید مجهز به مهارت های ارتباطی و مهارتهای انسانی باشیم تا جامعه در مسیر لازم رشد کرده و به شکوفایی دست یابیم .
معاون آموزش سازمان به گوشه ای از فعالیت ای اجرایی و مدیریتی دکتر عرب در سازمان و برون سازمان اشاره کرد و گفت : با تلاش، پیگیری و مدیریت مناسب و بهره گیری از ظرفیت های موجود ایشان باقی مانده پل های پیشرفت را که در تداوم مسیر حرکت جناب خوش آیند است بالا خواهند رفت .
حاتم زاده گفت: امروز ما مراسم تغییر مدیر را دنبال می کنیم ولی در فردا جستجو گر مدیریت تغییر هستیم که ان شا ا.. محقق خواهد شد.
وی افزود : قطعا مسیر مورد انتظار پیگیری پیامدها است و این مهم می طلبد پس از یک دوره زمانی مشخص در کنار آمار دهی و گزارش عملکرد های معمول بتوانیم ادعا کنیم که مشکلی از مشکلات استان و مردم مرتفع شده است .
معاون سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور گفت: زمانی ما موفق هستیم که بتوانیم در کنار طرح های توسعه ی استان حضور داشته و نیازهای آموزشی و مهارتی آنان را پوشش دهیم .
در ادامه دکتر محمد علی عرب ضمن بیان خیر مقدم به حاضرین در جلسه مروری کوتاه بر توانمندیهای استان و تجلیل از مقام مدیر کل اسبق  استان گفت : بهره گیری از پتانسیل ها و توانمندیهای استان برای به ثمر رساندن اهداف تعیین شده اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان محور کار ماست و امیدوارم در کنار همکاران توانمند حاضر در مجموعه بتوانیم در جهت گسترش فرهنگ مهارت آموزی در سطح استان، اشتغال را به سمت تولید سوق دهیم .
وی با تاکید بر گسترش آموزشهای فنی و حرفه ای در جای جای استان گفت : تشکیل دپارتمانها و مراکز تخصصی و تقویت داشته های استان در این باب با قدرت و قوت پیگیری خواهد شد .
مدیرکل جدید آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان جنوبی هم در این آیین رشد همه جانبه را اولویت روند مدیریتی خود اعلام کرد و افزود: این مهم جز با همراهی و هم افزایی درون و برون سازمانی محقق نمی‌شود.
محمدعلی عرب اظهار داشت: شناسایی دقیق و ‌رفع نیازهای اداره کل فنی و حرفه‌ای استان با توجه به قرارگیری در سال جهش تولید مد نظر خواهد بود تا آموزش به سمت تولید سوق یابد.
وی ادامه داد: تقویت مهارت آموزی، آموزش بر مبنای نیازسنجی، توسعه مهارت‌آموزی در راستای تحقق عدالت  اجتماعی و ارائه آموزش‌های مهارتی با کیفیت و اثربخش در دستور کار قرار خواهد داشت.
وی با بیان اینکه بستر برای توسعه آموزشگاه‌های آزاد بیش از پیش فراهم می‌شود گفت: خراسان جنوبی دارای ظرفیت‌هاییهمچون بازارچه مرزی، ۱۸۰معدن فعال و وجود محصولات استراتژیک و دهها ظرفیت دیگر است که امیدواریم با تشکیل دپارتمان و مراکز تخصصی آموزش لازم متناسب با این ظرفیت‌ها را فراهم کنیم.