تغییر زبان

وقتهای خروج از دسترس

خبرخوان

ورود کاربران

فرابرچسب ها

نقشه سایت

سوالات متداول

پرسش و پاسخ

اطلاعیه ها

نشست هم اندیشی فرماندار فردوس با مجری طرح توسعه صنعت گوهرسنگ کشور

به گزارش روابط عمومی مرکز ، جلسه همکاری آموزشی فیما بین مرکز آموزش فنی حرفه ای شهرستان فردوس و سازمان ایمیدرو در محل مرکز آموزش فنی حرفه ای شهرستان برگزار گردید.

در این جلسه دکتر هاشمی؛مجری طرح توسعه صنعت گوهرسنگ کشور به ابلاغ سند ملی توسعه صنعت گوهر سنگ در کشور در تیرماه سال جاری توسط وزارت صمت اشاره کرد و آمادگی خود را در جهت تجهیز و ارتقاء دپارتمان آموزش  تخصصی گوهر تراشی و گوهر شناسی شهرستان و برگزاری دوره های آموزشی  طلا و جواهر سازی و سازنده زیورآلات سنتی اعلام نمود.

در ادامه مهندس حلاج مقدم؛فرماندار شهرستان فردوس نیز با اشاره به پیگیری ثبت شهر فردوس به عنوان شهر صنایع دستی گوهر سنگ‌های کشور، آمادگی خود را در جهت توسعه آموزش و توانمندسازی هنرجویان و تکمیل زنجیره فرآوری و فروش سنگ های نیمه قیمتی شهرستان اعلام و در جهت پیگیری اخذ تسهیلات برای مهارت آموزان قول مساعد داد.

یعقوبی ریاست مرکز نیز در این جلسه ، ضمن عرض خوش آمدگویی و تشکراز سازمان ایمیدرو در خصوص همکاری با دپارتمان تخصصی گوهرشناسی و گوهرتراشی مرکز، گزارشی ازعملکرد آموزشی این دپارتمان ارائه نمودند و خواستار گسترش این همکاری ها جهت توسعه آموزش های تخصصی در جهت نیاز بازار ودر نهایت اشتغال جوانان شهرستان شدند.

ایشان گفتند : تاکنون ۶۸۹ نفر در دوره های آموزشی فنی حرفه ای در زمینه گوهر تراشی مهارتهای لازم را فرا گرفته اند و ۵۱ نفر استاد کار در زمینه گوهر تراشی و طلا و جواهر سازی در سطح شهرستان مشغول به فعالیت می باشند.دردپارتمان ملی آموزش تخصصی گوهر تراشی و گوهر شناسی سالیانه ۲۵۰ نفر از متقاضیان در زمینه‌های استخراج ،گوهر شناسی و گوهر تراش سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی دامله و زاویه آموزش های مهارتی را فرا می گیرند که توسعه اشتغال در سطح شهرستان و منطقه را به دنبال داشته است .