تغییر زبان

وقتهای خروج از دسترس

خبرخوان

ورود کاربران

فرابرچسب ها

نقشه سایت

سوالات متداول

پرسش و پاسخ

اطلاعیه ها

پیام مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان به مناسبت هفته ملی کار آفرینی و آموزشهای فنی و حرفه ای

۶ مرداد ماه روز ملی کارآفرینی و آموزشهای فنی و حرفه ای نامگذاری شده تا فرصتی باشد برای پاسداشت مهارت آموزی در سطح جامعه .
سال ۱۴۰۱ به فرمایش مدبرانه مقام عظمای ولایت سال تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین نام گذاری شد تا با این رهنمود گرانمایه در همه ی عرصه ها برای کمک به تولید ملی، توسعه اقتصادی و ایجاد اشتغال با رویکرد دانش بنیان حرکتی جهادی آغاز شود و در این عرصه آموزشهای فنی و حرفه ای نیز با سیاست های جدید و فعالیت هایی جهادی وارد فصلی تازه از توسعه مهارت آموزی در کشور شد .
این حرکت عظیم که با تسهیل گری در امر تاسیس آموزشگاههای آزاد ، توسعه مهارت آموزی در محیط واقعی کار ، ایجاد مراکز کارآموزی جوار کارگاهی و بین کارگاهی و مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی دانشجویان و رویکرد سازنده راه اندازی رشته های جدید و دانش بنیان در مراکز مهارت آموزی قدرت گرفت ، اکنون با تمام توان در حال حرکت است تا به منظور ایجاد اشتغال توسعه مهارت آموزی در صدر برنامه ها باشد .
استان خراسان جنوبی نیز با توسعه مهارت آموزی همراه و همگام است و اکنون با راه اندازی رشته های جدید تجهیز کارگاههای آموزشی و استفاده از طرحهای نوین مهارت آموزی سعی شده مهارت در سفره خانوار هم استانی های عزیزمان حتی در نقاط مرزی و دورافتاده جایگاه خود را داشته باشد .
این روز را فرصتی گرانمایه یافتم تا از تلاش گران عرصه مهارت آموزی در استان ،همکاران ساعی و جهادگرام تشکر و قدردانی کرده و تداوم این حرکت خیر جویانه و جهادی را در امر مهارت آموزی در سطح استان را آرزو نمایم .
به یقین این کلام مقام عظمای ولایت برترین توصیه برای لزوم اهمیت مهارت آموزی است که آن را سرلوحه و راهنمای فعالیتهایمان قرار می دهیم : ایران بزرگ امروز بیش از هر زمان دیگر به کار و کارآفرینی نیاز دارد تا همچون عقابی تیز پرواز ، در فضای پیشرفته و آبادانی اوج گیرد .ایران به موازات نیاز به علم ، به پنچه های کارآمد هم نیاز دارد .

با امید به توسعه مهارت آموزی و تحقق شعار هر ایرانی یک مهارت .
حسن کامرانی فرد
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان خراسان جنوبی