تغییر زبان

وقتهای خروج از دسترس

خبرخوان

ورود کاربران

فرابرچسب ها

نقشه سایت

سوالات متداول

پرسش و پاسخ

اطلاعیه ها

گزارش عملکرد سالیانه مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان فردوس به مناسبت هفته کارآفرینی

به گزارش روابط عمومی مرکز، یعقوبی گزارش عملکرد سالیانه مرکز آموزش فنی و حرفه ای به مناسبت هفته کارآفرینی را ارائه نمودند.

در این گزارش آمده است : مرکزآموزش فنی و حرفه‌ای شهید رادمرد شهرستان فردوس به عنوان متولی آموزشهای کوتاه مدت غیر رسمی در شهرستان، بستر لازم را برای کسانی که فاقد مهارت و جویای کار هستند را فراهم کرده است. وی به مسئله کمبود مهارت در جامعه جوان جویای کار اشاره کرد و ادامه داد جوانان شهرستان می توانند با شرکت در دوره های آموزشی و استفاده از ظرفیت های این مرکز در جهت کسب و یا ارتقای دانش‌های مهارتی خود گام برداشته و پس از دریافت تسهیلات  از بانک‌های عامل ،آینده‌ای روشن برای خود رقم بزنند.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان افزود: این مرکز با استفاده از ظرفیت دو بخش دولتی و غیر دولتی (آموزشگاه‌های آزاد) زمینه را برای ورود افراد به بازار کسب و کار و توسعه کارآفرینی در شهرستان فراهم می‌سازد.

یعقوبی تصریح کرد: مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای فردوس با ۱۲ کارگاه فعال آموزشی دولتی در بخش برادران و خواهران و همچنین فعالیت  ۱۰ آموزشگاه آزاد غیردولتی در سطح شهرستان  آمادگی ارائه بیش از ۱۶۵ حرفه آموزشی را در بخش‌های مختلف صنعت، کشاورزی، خدمات، صنایع دستی و فرهنگ وهنر را دارد.و در همین راستا نیز در یکسال گذشته ۱۳۶ دوره آموزشی در قالب ۸۵ حرفه آموزشی ، ۲۰۳ هزار  نفر ساعت آموزش‌های  متنوع مهارتی را به  ۱۳۲۰ ( ۷۶۷ زن و ۵۵۳ مرد ) نفر از متقاضیان بخش‌های آموزشی در گروه‌های هدف شامل : دانشجویان ،دانش آموزان، سربازان وظیفه، زندانیان و معتادان بهبود یافته، زنان سرپرست خانوار،ساکنین مناطق روستایی و عشایری متقاضیان مهارت آموزی ،بازآفرینی پایدار شهری، مشمولان بیمه بیکاری، شاغلین بنگاه های اقتصادی و زنان خانه دار  در بخش دولتی  ارائه نموده است.

شایان ذکر است در یکسال گذشته ۱۳۲۰ نفر در دوره های آموزشی این مرکز در کلیه بخشهای آموزشی شرکت کرده اند و تعداد ۹۳۳ گواهینامه الکترونیکی مهارت و پروانه مهارت صنعت ساختمان تحویل متقاضیان گردیده است.

در حال حاضر ۲۱ دوره  آموزشی بصورت حضوری و ترکیبی با توجه به شیوع ویروس  کرونا در بخش‌های مختلف آموزشی در حال برگزاری می باشد.