تغییر زبان

وقتهای خروج از دسترس

خبرخوان

ورود کاربران

فرابرچسب ها

نقشه سایت

سوالات متداول

پرسش و پاسخ

اطلاعیه ها

یادواره ۲۵ شهید خانواده آموزش فنی و حرفه ای استان خراسان جنوبی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی مرکز ، یادواره شهدای خانواده کارکنان فنی و حرفه ای استان خراسان جنوبی در روز شنبه مورخ ۹۹/۱۲/۲۳ برگزار گردید.

در این یادواره مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با اشاره به ۲۲ اسفند روز شهدا در خصوص ارزشهای والای شهدا و خاندان معظم آنان که یادگاران گرانبهای نظام هستند سخنانی مطرح نمود .

محمد علی عرب اشاره ای به آیه ۱۶۹ سوره آل عمران نمود و گفت : (مپندارید کسانی که در را خدا کشته شده اند مرده اند بلکه زنده اند و در جوار حق تعالی ارتزاق می کنند.)

وی ادامه داد : شهدا برای همه ما فرصت هستند .فرصتهای که باید برای اعتلای فرهنگ انقلاب به آن تمسک جست.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان حفظ احترام و شان ایثارگران را در همه آحاد جامعه ضروری دانست و اظهار داشت:امنیت امروز کشور مرهون و نتیجه جانفشانی و ایثارگری شهداء ،جانبازان ،آزادگان و همه ی ایثارگران است و اکنون وظیفه ما ترویج و اشاعه فرهنگ شهید و شهادت است .

وی شهدا را سند افتخار ملت خواند و گفت :برگزاری مراسم تجلیل از شهدا به عنوان حرکتی وحدت آفرین همواره مدنظر بوده و ما نیز با تاسی به این هدف سعی کرده ایم فضای هر چند محدود ، فراهم نماییم تا یادآور حماسه های این بزرگواران باشد .

وی ادامه داد : شور و نشاط معنوی فضا سخن گفتن را دشوار کرده، لیکن حضور گرامی خانواده شهدا را در محفلمان ستوده و این یادواره را بهانه ای قرار می دهم تا حضور همکاران ارجمندی را که یادگار شهدا در کنارمان هستند گرامی بدارم .

محمد علی عرب گفت : مردم ما به فرهنگ ایثار و شهادت علاقه بی حد دارند و این فرهنگ از هر انحراف و گرایش خاصی مبری است .

وی تزریق این باور معنوی را در پیکره جامعه در راه فلاح و رستگاری جوانان مهم خواند و گفت :راه توسعه وپیشرفت جامعه تمسک به آرمانهای شهداست.

در ادامه سردار قاسمی به ایراد سخن پرداختند .

فرمانده سپاه انصار الرضا (ع) در این جلسه ضمن تجلیل از این اقدام گفت : برگزاری اینگونه مراسم در راه الگوسازی برای جوانان ما که وارثان انقلاب هستند بسیار سازنده است .

از دیگر برنامه های این جلسه می توان به پخش کلیپ شهدا ،سرود ،مداحی ،تشیع نمادین شهید و تجلیل از خانواده شهدا یاد کرد .

در این مراسم جمعی از خانواده معززشهدا همکارمرکز فنی و حرفه ای فردوس (هادی یوسفیان ، هادی کیانی ، غلامحسین آورجه و علی اکر باهوش ) نیز حضور داشتند.