به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی با توجه به شیوع ویروس کرونا و نیاز مراکز بهداشتی و درمانی، نهاد‌های مختلف اداری و مردمی به ماسک و اقلام بهداشتی پیشگیری ار بیماری کرونا، 149 نفر از کارکنان، مربیان و کارآموزان آموزش فنی و حرفه ای در 22 کارگاه‌های آموزشی در زمینه تولید ماسک و اقلام بهداشتی فعال می باشند.

 

حسین خوش آیند مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان گفت: در راستای شعار شکست کرونا ویروس و برای حفظ جان و سلامتی کادر درمان استان خراسان جنوبی، صیانت از سلامت همکاران و نیز رفع نیاز مردم به اقلام ضروری، اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی، مراکز آموزش فنی و حرفه ای سطح استان و آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای اقدام به همکاری، مشارکت، خدمت جهادی و کمک در بخش های گوناگون نمودند.

وی افزود علی رغم اعلام تعطیلی سیستم آموزشی استان، مراکز آموزش فنی و حرفه ای و برخی از آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای در سراسر شهرهای استان با حرکت جهادی اقدام به تولیدات اقلام مورد نیاز برای مبارزه با این ویروس نمودند. خوش آیند ادامه داد: با تامین مواد اولیه از سوی نهادهای استانی همچون شبکه بهداشت و درمان شهرستان های استان، خیران استانی و ملی، ستاد عتبات عالیات، سپاه و بسیج این تولید توسط مراکز و آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه ای در سطح گسترده‌ای انجام شد. ماسک های بهداشتی، کاورهای بخش قرنطینه بیمارستانی و دیگر اقلام مورد نیاز به صورت روزانه تولید و در اختیار ستاد مبارزه با کرونا ویروس شهرهای استان قرار می گیرد.

خوش آیند افزود: تا کنون 8 مرکز آموزش فنی و حرفه ای دولتی با 10 کارگاه و 11 آموزشگاه آزاد با 12 کارگاه آموزشی اقدام به تولید ماسک و کاور بخش قرنطینه می نمایند که این تولیدات بصورت رایگان در مراکز بهداشتی و بین مردم توزیع می شود. در نتیجه فعالیت این گروهها بیش از 30 هزار ماسک و 70 دست کاورهای بخش قرنطینه با مشارکت 149 نفر از کارکنان، مربیان و کارآموزان مراکز آموزش فنی و حرفه ای دولتی و بخش خصوصی تهیه و بصورت رایگان در اختیار نهاد های ذیربط قرار گرفته است.

خوش آیند در پایان از همکاری سایر آموزشگاه های آزاد جهت تامین نیروی انسانی برای سرعت بخشیدن به روند تولیدات خبر داد و تولید کنندگان ملزومات بهداشتی را به همراه پزشکان و پرستاران، مبارزان صف مقدم مبارزه با کرونا ویروس و مدافعان سلامت نامید.