دنبال کردن شعار "هر ایرانی، کسب حداقل یک مهارت" برای پیشرفت و رشد اقتصادی کشور در سایه پرورش نیروی کار ماهر در دولت دوازدهم نیز مورد تاکید قرار گرفته است

امروزه برای حضور موفق در سطح جامعه علاوه بر آموزش و پژوهش، باید برای دانش‌آموختگان و سایر نیروهای توانمند جامعه زمینه کسب مهارت‌های لازم برای ورود به بازار کار ایجاد شود. با توجه به نیاز جامعه و افزایش سرعت تحولات اجتماعی، تحصیلات دانشگاهی به تنهایی برای ایفای نقش مؤثر در جامعه کافی نیست، بلکه برای تکمیل آموخته‌های داتشگاهی، نیازمند افزایش مهارت لازم برای ورود به بازار کسب ‌و کار بخوبیمشهود است.

دولت تدبیر و امید با علم بر این که آموزش‌های مهارتی راهکار حل مشکل بیکاری در جامعه است، سیاست‌های هدفمندی را به منظور تکمیل زنجیره مهارت تا فضای کسب و کار در پیش گرفته است. آموزش فنی و حرفه‌ای در استان خراسان جنوبی با دارا بودن 19 مرکز آموزش فنی و حرفه ای دولتی و بیش از 160 آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای سالیانه آموزشهای مهارتی را به حدود 30 هزار نفر از جامعه هدف در بیش از 500 حرفه آموزشی ارایه می کند.

با توجه به نامگذاری سالجاری به عنوان جهش تولید توسط مقام معظم رهبری دستیابی به جهش تولید نیازمند توجه ویژه به مقوله مهارت‌آموزی و مهارت‌افزایی است و در این مسیر با توسعه گفتمان مهارت آموزی در استان همراه با همکاران با تلاش و کوشش جهادی زمینه تحقق شعار سال در خراسان جنوبی را فراهم خواهیم کرد.

اکنون که به همت استاندار خراسان جنوبی تحرک و پویایی خاصی در بخش اقتصادی استان شاهد هستیم آموزش فنی و حرفه ای نیز همگام با این حرکت جهادی آموزش نیروی انسانی مورد نیاز طرح ها بر اساس نیاز سنجی واصله از دستگاههای مربوطه را در دستور کار خود قرار داده تا سهم خود در توسعه را ایفا نماید.

در آغازین روز از هفته ملی مهارت سال 1399 فرا رسیدن این هفته را به یکایک روسای مراکز آموزش فنی و حرفه ای، مربیان، کارکنان، پیشکسوتان این حوزه، کارآموزان، خانواده بزرگ آموزش فنی و حرفه ای و همه تلاشگران عرصه مهارت آموزی تبریک عرض نموده، اميد است با فرهنگ سازي درست، زمينه توسعه آموزش هاي فني و حرفه اي و به تبع آن توسعه منابع انساني فراهم و رشد ، پويايي و بالندگي را در جامعه شاهد باشيم.

حسین خوش آیند

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی