مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران سربیشه مقارن با ایام مبارک دهه فجر انقلاب اسلامی افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت در مراسم افتتاح این مرکز حسینی معاون سیاسی امنیتی استانداری خراسان جنوبی گفت: مراکز آموزش فنی و حرفه ای  بر اساس نياز جامعه آموزش لازم به کارجویان مي دهد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی در مراسم افتتاح مركز آموزش فني و حرفه اي خواهران سربيشه عنوان كرد: يكي از مشكلات واحد هاي توليدی نبود نيروي انساني ماهر است كه در اين خصوص آموزش فني و حرفه اي بسيار خوب عمل كرده و اكنون با آموزش نيروي انساني ماهر نقش موثري در توليد و اشتغال كشور دارد. محمد حسینی با اشاره به اهمیت آموزش های فنی و حرفه ای؛ فراگیری این آموزش ها را به عنوان ابزاری برای مقابله با بیکاری امری مهم توصیف کرد. وي با بيان اينكه آموزش فني و حرفه اي بر اساس نياز جامعه آموزش لازم به کارجویان و کارآموزان را مي دهد، گفت: كساني كه با مهارت و کارآموزی در آموزش فني و حرفه اي وارد بازار كار مي شوند از ثبات كاري بهتري برخوردار خواهند شد. وي تربیت نیروی انسانی متخصص و ماهر را یکی از مهم ترین برنامه ها و اولویت های مراکز فنی و حرفه ای عنوان کرد و افزود: تربیت این نیروها هم به ایجاد اشتغال و کارآفرینی در سطح جامعه کمک می کند و هم یکی از مهم ترین دغدغه های مردم که همان بیکاری بوده را نیز برطرف می کند.

در ادامه  مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان گفت: آموزش های فنی و حرفه ای زمینه ساز اشتغال مولد و پایدار است وي ابلاغ سیاستهای  کلی اشتغال از سوی مقام معظم رهبری )مدظله العالی(، ابلاغ سیاستهای اجرایی اشتغال در دولت  تدبیر و امید را موجب حساس و پر اهمیت تر شدن رسالت سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور دانست. خوش آیند با بیان اینکه آموزش های فنی و حرفه ای در دو بخش دولتی و غیر دولتی به افراد ارائه می شود گفت: در بخش دولتی، در ده ماهه سال جاری ۳ میلیون و ۲۹۳ هزار و ۷۱۷ نفر ساعت و ۱۹ هزار و ۸۷ نفر دوره در 20 مرکز آموزش دیده اند. وي افزود:در مقایسه عملکرد آموزشی، اداره کل فنی و حرفه ای استان در ده ماهه سال های ۹۴ و ۹۵ رشد ۲۶ درصدی داشته است. وی اظهار کرد: نیاز سنجی روستایی نیز در ۱۱ شهرستان ، ۶۲ دهستان و ۱۵۹ روستا انجام شده است.