معاون استاندار و مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بهمراه جمعی از مسولان شهرستان طبس از دوره های آموزشی توانمند سازی روستاییان در روستای کریت و نمایشگاه دستاورد های آنان بازدید نمودند.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی در این بازدید گفت: طرح توانمندسازی و آموزش های مهارتی روستاییان، عشایر،مناطق محروم و مرزی با رویکرد اشتغال پایدار، به منظور توسعه کمی و کیفی تولیدات و ارائه خدمات براساس مزیت‌های منطقه‌ای با بهره گیری از ظرفیت‌های محلی و بهبود وضعیت و کیفیت زندگی جامعه هدف، اجرا می شود. خوش آیند افزود: این طرح با رویکرد اشتغال پایدار در شورای عالی اشتغال به تصویب رسیده و از سوی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور اجرا می شود.  

وی درخصوص اقداماتی که تاکنون در راستای طرح توانمندسازی و آموزش های مهارتی روستاییان، عشایر،مناطق محروم و مرزی با رویکرد اشتغال پایدار اجرایی شده است گفت: پس از انجام نیاز سنجی آموزشی با همکاری فرمانداری ها، دهیاری ها و شورای های روستا در سال گذشته 2 هزار و 959 نفردوره معادل 464 هزار و 344 نفرساعت را در راستای اجرای طرح توانمندسازی جامعه روستایی و عشایری برگزار کردیم. خوش آیند در ادامه با اشاره به اهمیت تحقق منویات مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: در این راستا اداره کل آموزش فنی و حرفه ای در اجرای پروژه اقتصاد مقاومتی در 11 ماهه امسال 908 هزار و 859 نفر ساعت دوره آموزشی برای 5 هزار و 22 نفر  از روستاییان برگزار نموده است. در ادامه معاون استاندار و فرماندار ویژ طبس ضمن تقدیر از فعالیت های آموزش فنی و حرفه ای گفت: آموزش و توانمند سازی زنان از موضوعات با اهمیت برای دولت است و آموزش فنی و حرفه ای توانایی خوبی در این زمینه دارد. طلایی بر برند سازی و استفاده از بخش خصوصی برای بازاریابی و فروش محصولات تاکید کرد.