همایش تبیین جایگاه فناوری اطلاعات و آموزشهای مجازی در آموزش فنی و حرفه ای صبح امروز با حضور کارکنان و روسای مراکز آموزش فنی و حرفه ای برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی، خوش آیند مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با اشاره به توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات و کاربرد آن در امر آموزش همچنین  فناوری های نوین آموزشی گفت: با توجه به توسعه جهانی آموزش های مجازی با استفاده از بستر این آموزش می توان طیف گسترده‌تری از مخاطبین را از این خدمات بهره‌مند کرد. خوش آیند با تاکید بر  ضرورت بهره گیری از فرصت های موجود در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات خاطر نشان ساخت :  با توجه به برنامه های سازمان آموزش فنی و حرفه ای محتوای  آموزش های مهارتی را همگام و هماهنگ با نیاز بازار در  حوزه  فناوری اطلاعات و الکترونیک پیش می بریم. وی افزود استفاده از آموزشهای مجازی و فناوری های نوین از برنامه های مهم سازمان آموزش فنی و حرفه ای خواهد بود. خوش آیند با اشاره به قابلیت ها و پتانسیل های خراسان جنوبی در بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات گفت: با توجه به بستر مناسب استان خراسان جنوبی برای اجرای این طرح با استفاده از نیرو های بومی در مقوله آموزش های مجازی فعالیت خواهد نمود. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان  با اشاره به استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی گفت: استفاده حداکثری از ظرفیت های بخش غیر دولتی نقش بسزایی در توسعه مهارت آموزی از طریق آموزش مجازی در کشور دارد. در ادامه جلسه مسول فناوری اطلاعات استان در خصوص موارد جدید مطرح شده در خصوص نماد های وابسته به سازمان آموزش فنی و حرفه ای توضیحاتی ارائه داد وهمچنان تاکید کرد: هر سایت مجازی که بخواهد در زمینه پوشش محتوا کار کند یا هر فعالیت اموزشی دیگر انجام دهد باید نماد سامانه ی"نما" و مجوز آن را ازسازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور بگیرد.

در ادامه عارفی از متخصصان پارک علم و فناوری استان در خصوص اهداف، تولید و طرز استفاده از محتوای الکترونیکی و اینکه از چه نرم افزارهایی می توان در این مورد استفاده کرد اطلاعاتی را ارائه داد.