با حضور معاون سیاسی و امنیتی استانداری خراسان جنوبی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی بعنوان دستگاه برتر در حوزه اوقات فراغت مورد تجلیل قرار گرفت.

 

به گزارش روابط عمومی اداره آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی، دکترمحمد اسماعیل افضل پور در مراسم تجلیل از برترینهای اوقات فراغت استان ضمن تقدیر از زحمات دستگاههای مجری اوقات فراغت استان گفت : ازمهمترین رویکرد ها ی اوقات فراغت جوانان استان در سال 96 اهتمام در جلب همکاری بخش خصوصی و سازمانهای مردم نهاد و مشارکت حداکثری جوانان در برنامه ریزی ، اجرای و نظارت برنامه های اوقات فراغت ، راه اندازی خانه های جوان ، توانمند سازی سمن های جوان و هماهنگ سازی دستگاههای استانی با هدف پوشش نیازها و اقتضائات جوانان ،اجرای برنامه های گردشگری طبیعت محور و خانواده محور و اجرای برنامه های همگانی به منظور ارتقای هویت ، ایجاد شادابی و نشاط در بین جوانان خواهد بود. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای نیز در حاشیه این مراسم با اشاره به اهمیت اوقات فراغت گفت: بدیهی است همان گونه که استفاده صحیح از اوقات فراغت هم بر زندگی فرد و هم بر جامعه تأثیر مثبت خواهد داشت، استفاده نادرست از آن نیز در هر دو سطح یاد شده می تواند باعث بروز مشکلات و خسارات جبران ناپذیری شود. خوش آیند ادامه داد: این مسأله به خصوص در مورد جوانان و نوجوانان از حساسیت بیشتری برخوردار است؛ زیرا این قشر آینده ساز، خود و نسل بعدی اجتماع را خواهند ساخت و بنابراین سرنوشت آنها با سرنوشت جامعه گره خورده است. وی افزود: اوقات فراغت در جوامع صنعتی کاملا با «ساعات خالی» در جوامع سنتی متفاوت است. گذران صحیح اوقات فراغت بر بازدهی کار می افزاید و از این رو «صنایع تفریحاتی» در جهت متنوع تر کردن و پربارتر کردن اوقات فراغت و گذران آن، مانند هر رشته صنعتی دیگری به وجود آمده است.

شایان ذکر است در پایان مراسم با حضور حسینی معاون سیاسی و امنیتی استانداری خراسان جنوبی از تلاشهای وفعالیتهای اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی با اهداء تندیس و لوح سپاس تقدیر و تشکر شد.