مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان‌جنوبی گفت: سالانه بطور متوسط 5 میلیون نفر ساعت آموزش توسط این سازمان در سطح استان ارائه می‌شود.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی، حسین خوشایند در جمع خبرنگاران اظهارکرد: اداره کل آموزش و فنی و حرفه ای متولی آموزشهای مهارتی بین سطوح تحصیلی در سطح استان است و فعالیت‌های خود را با هدف تربیت نیروی کار ماهر، نیمه ماهر و ارتقاء مهارت نیروی کار شاغل  انجام می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه فعالیت‌های این اداره کل در دو بخش دولتی و غیردولتی انجام می‌شود گفت: این فعالیت‌ها  در 20 مرکز آموزش در قالب 120 کارگاه ثابت و 450 حرفه آموزشی در بخش دولتی، 162 آموزشگاه آزاد فعال با 210 حرفه آموزشی در بخش غیردولتی است

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه سالانه بطور متوسط 5 میلیون نفر ساعت آموزش ارائه می‌شود، ادامه داد: حدود 312 نیرو اعم از نیروهای رسمی، قراردادی، پیمانی، حق التدریس در استان فعالیت می‌کنند.

خوشایند تصریح کرد: آموزش‌های بخش دولتی 3 میلیون و 831 هزار و 853 نفر ساعت و 21 هزار و 762 نفر دوره در سال گذشته بوده است.

وی بیان کرد: عملکرد آموزشی اداره‌کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی در سال 94، 3 میلیون و 125 هزار و 457 نفر ساعت بوده که این میزان در سال گذشته به 3 میلیون و 831 هزار و 853 نفر ساعت رسیده که 22.6 درصد رشد داشته است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان‌جنوبی اضافه کرد: با توجه به آخرین گزارش ارزیابی عملکرد آموزشی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، خراسان جنوبی در سال گذشته، در بین ادارات کل آموزش فنی و حرفه ای موفق به کسب مقام نخست شده است.

خوشایند اظهارکرد: همچنین در سال گذشته در بخش دولتی و غیردولتی به میزان 5 میلیون و 182 هزار و 404 نفر ساعت و 29 هزار و 532 نفر دوره آموزش برگزار شده است.

وی یادآور شد: پروژه اقتصاد مقاومتی با هدف توانمندسازی و آموزش‌های مهارتی روستاییان، عشایر و مناطق محروم مرزی با رویکرد اشتغال پایدار انجام شد که 464 هزار 344 نفر ساعت آموزش در مناطق روستایی و عشایری در سال 94 به یک میلیون و 44 هزار و 439 نفر ساعت آموزش در سال گذشته رسیده که این مقدار رشد 125 درصدی را نشان می دهد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان‌جنوبی گفت: هشت پروژه در اداره‌کل فنی و حرفه‌ای خراسان‌جنوبی در این دولت به بهره برداری رسیده که از این تعداد در سال گذشته، دو مرکز فنی و حرفه ای خواهران در شهرستان های سربیشه و بشرویه افتتاح شده است.

خوشایند اضافه کرد: امیدواریم در سال جاری نیز سه پروژه در شهرستان‌های طبس، قائن و بیرجند افتتاح شود.

وی تاکید کرد: همچنین اداره‌کل فنی و حرفه‌ای خراسان‌جنوبی در سال گذشته موفق به تبدیل وضعیت استخدامی 70 نفر از همکاران از حق‌التدریس به پیمانی شده است.