مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همراه با معاون آموزشی و رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای نهبندان با فرماندار شهرستان نهبندان دیدار کردند.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی ، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان در دیدار با فرماندار نهبندان اضهار داشت: امروزه سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور به عنوان یگانه متولی آموزش‌های فنی و حرفه‌ای غیررسمی در کشور، اعلام می‌کند که خدمات این سازمان به عنوان یکی از راهکارهای مهم در تحقق شعار سال ، می‌تواند در توسعه اشتغال و کاهش نرخ بیکاری در کشور نقش‌آفرینی نوینی داشته باشد. خوش آیند در ادامه ابلاغ سیاست‌های کلی اشتغال از سوی مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، ابلاغ سیاستهای اجرایی اشتغال در دولت تدبیر و امید و طراحی و تدوین «نظام جامع مهارت و فناوری» را موجب حساس و پر اهمیت تر شدن  رسالت سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور را در عرصه نقش آفرینی در حوزه‌های مهارتی و اشتغال و در تحقق شعار «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» دانست.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با اشاره به وجود 21 مرکز دولتی و 155 آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای در استان، زیر ساخت آموزش فنی و حرفه ای و دسترسی هم استانی ها به این نوع آموزش ها را مناسب توصیف کرد و از ارائه 370 حرفه آموزشی در سه خوشه صنعت و معدن، کشاورزی و خدمات در مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان خبر داد.   خوش آیند اعلام کرد : رهگیری اشتغال جهت دوره های آموزشی  مراکز دولتی استان  انجام می شود.

در ادامه مالدار رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای نهبندان گزارشی از عملکرد مرکز ارائه نمود . وی با اشاره به افزایش 23 درصدی عملکرد آموزشی سال 95 این مرکز از ارائه آموزشهای فنی و حرفه ای به یکهزار و 998 نفر در این شهرستان خبر داد. مالدار ادامه داد: در سال 95 با بکارگیری ظرفیت های موجود 338 هزار و 311 نفر ساعت آموزش مهارتی در بخش های مختلف در شهرستان نهبندان ارائه گردیده است.

فرماندار شهرستان نهبندان  نیز ضمن خیر مقدم و تبریک اعیاد شعبانیه با اشاره به اهمیت آموزشهای مهارتی گفت: امروزه شاخص توسعه انسانی به عنوان یکی از شاخص‌های مهم و اثرگذار در روند توسعه همه جانبه بوده و در فراهم کردن بستر لازم برای ورود کشورها در عرصه رقابت‌های جهانی سهم قابل توجهی را به خود اختصاص داده است؛ تا آنجا که در رتبه‌بندی کشورها، شاخص توسعه انسانی در جایگاه بسیار مهم‌تری نسبت به درآمد سرانه قرار دارد.  در همین مسیر، یکی از مؤلفه‌های اصلی توسعه انسانی، آموزش و  توانمندسازی است به شکلی که از این طریق می‌توان مشارکت توام با بهره‌وری نیروی انسانی را در فرایند توسعه کشور شاهد بود. نیروی انسانی توانمند در مسیر توسعه همه جانبه کشورها، بر شاخص‌هایی همچون رشد اقتصادی، اشتغال و کاهش نرخ بیکاری، کاهش فقر و توزیع عادلانه درآمد تاثیرگذار است. وی در ادامه با اشاره به نقش آموزشهای فنی و حرفه ای در ایجاد اشتغال و توانمند سازی نیروی انسانی گفت: آموزش فنی و حرفه ای تلاش های خوبی برای ایجاد اشتغال دارد.