آموزشگاه آزاد صنایع غذایی پونه  با حضور مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان افتتاح شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی ، حسین خوش آیند مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان در این مراسم، در گفتگو با واحد خبر صدا و سیمای استان به تشریح جایگاه فنی و حرفه ای در کشور با توجه به نامگذاری سال جاري با عنوان اقتصاد مقاومتي، تولید و اشتغال پرداخت وی با اشاره به اهمیت آموزش های فنی و حرفه ای؛ فراگیری این آموزش ها را به عنوان ابزاری برای مقابله با بیکاری و کاهش زمان بیکاری افراد جویای کار امری مهم توصیف کرد. خوش آیند افزود خصیصه این آموزشها، نوعی پرورش "کارآفرین" است، به این معنی که افراد پس از کسب مهارت و تخصص دانش فنی، قادر خواهند بود که فرصتهای شغلی مناسبی را به دست آورند و یا در نهایت فرصت شغلی ایجاد نمایند.  لذا در شرائط فعلی به جویندگان کار توصیه می شود با فراگیری آموزش های فنی و حرفه ای متناسب با علائق، توانایی های خود و نیاز بازار کار زمینه خود اشتغالی یا کسب فرصت های شغلی موجود را  برای خود فراهم آورند.

 خوش آیند با اشاره به حضور بخش غیر دولتی جهت ارائه آموزش های فنی و حرفه ای گفت: با توجه به محدودیت های بخش دولتی، همچنین حمایت از بخش خصوصی برای اجرای آموزش های فنی و حرفه ای بخش خصوصی نیز در قالب آموزشگاههای آزاد، مهارتهای مورد نیاز شهروندان را ارائه می نماید که با وجود 160 آموزشگاه آزاد فعال در استان بخشی از وظیفه مهارت آموزی بر دوش بخش خصوصی و توسط این بخش ارائه می گردد. وی افزود در سال 95 بیش از یک میلیون و 350 هزار نفر ساعت معادل 7 هزار و 370 نفر آموزش مهارتی توسط آموزشگاههای آزاد برگزار گردید.

خوش آیند افتتاحیه ی آموزشگاه صنایع غذایی را حرکتی به جا و از آن به عنوان یکی از نیازهای پر مخاطب در میان مهارت های آموزش فنی و حرفه ای نام برد. مدير آموزشگاه آزاد فني و حرفه اي پونه  نیز در پایان گفت: اين آموزشگاه در حرفه هاي  مختلف از جمله شیرینی پزی، آشپزی، سفره آرایی و ... آماده ارائه خدمات به مخاطبين مي باشد و در پایان هر دوره آموزشي، پس از قبولي به مهارت آموختگان، مدرک بین‌المللی آموزش فنی و حرفه‌ای ارائه مي گردد.