طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی و کاروزی فارغ التحصیلان دانشگاهی  با رویکرد ایجاد بستر های لازم برای اشتغال مولد و پایدار، در کارگروه تخصصی اشتغال شهرستان قائن بررسی و بر اجرای دقیق آن تاکید شد.

در ابتدای جلسه، فرماندار قاینات با اشاره به اینکه بخش عمده اي از آسيب هاي اجتماعي ناشي از بيکاري است؛ بيان داشت: ريشه بخشي از آسيب هاي اجتماعي را وقتي بررسي مي كنيم؛ مي بينيم كه از بيكاري است. لذا توانمند كردن خانواده ها و افراد بيكار نقش بسيار مهمي در كاهش آسيب هاي اجتماعي و ديگر مشكلات روحي و رواني در سطح جامعه خواهد داشت. بدين منظور كليه مسئولين و اعضاي كميته اشتغال و سرمايه گذاري بايستي تمام فرايند هاي اداري دريافت تسهيلات اشتغالزايي و توليد را براي متقاضيان به حداقل برساند. زيرا اشتغال پايدار با توانمند كردن افراد ميسر خواهد شد.

در ادامه مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با اشاره به اهمیت ایجاد اشتغال و طرح مهارت آموزی در محیط واقعی کار گفت: با عنایت به ضرورت ایجاد بسترهای لازم برای اشتغال مولد و پایدار برای جوانان کشور و عملیاتی نمودن برنامه های اشتغال و بازار کار در سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال و جایگاه و اهمیت مهارت آموزی نیروی کار در محیط واقعی کار و در راستای اجرائی نمودن بند 3 سیاست های کلی اشتغال ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری و بند 5 سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی، «طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی» با رویکرد ایجاد بستر های لازم برای اشتغال مولد و پایدار در تاریخ 95/11/15 به تصویب شورای عالی اشتغال رسیده است. خوش آیند در تشریح این طرح افزود: مهارت آموزی در محیط واقعی یکی از روش های آموزش فنی و حرفه ای است که طی آن مهارت و شایستگی های مورد نیاز در چارچوب استانداردهای آموزشی از مربی به مهارت آموز هم زمان با فرآیند تولید محصول و ارائه خدمت منتقل می گردد. خوش آیند با اشاره به پیشینه این طرح گفت: آشنایی با محیط کسب و کار، کسب تجربه و آماده سازی و ایجاد خودباوری در مهارت آموز برای ورود به عرصه اشتغال و کارآفرینی، حفظ و پایداری مشاغل سنتی و بومی خصوصاً در صنایع دستی،  کمک به بنگاه های فعال به منظور شناسایی و جذب نیروی کار مستعد و توانمند،  کاهش هزینه های جذب و بکارگیری نیروهای فاقد مهارت،  استفاده از ظرفیت و توان آموزشی عملی بنگاههای اقتصادی  از جمله اهداف این طرح می باشد. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای در ادامه با اشاره به شرایط مرکز یادگیری گفت: مراکز و صنوف بایستی دارای شرایطی باشند تا بتوانند از این طرح استفاده نمایند. وی در پایان به شرایط افرادی که می توانند از این طرح بهره مند گردند اشاره و مواردی از جمله  اعلام کتبی  علاقه مندی و تمایل به شرکت در طرح، سن مهارت آموز حداقل 15 سال باشد.،  تابعیت ایرانی داشته باشد،  توانایی لازم متناسب با آموزش مورد نظر را داشته باشد. و  از کارکنان فعلی کارگاه نباشد را از  جمله شرایط مهارت آموز (کارآموز) در طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی دانست.

در پایان سنجری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعي استان خراسان جنوبي نيز در جلسه كميته اشتغال و سرمايه گذاري شهرستان قاينات با اعلام اينكه ميزان تعهد اشتغال استان در سال ۹۶ بيش از ۸۰۰۰ نفر است؛ بيان داشت: سهم شهرستان قاينات از اين ميزان ۱۲۰۰ نفر است كه اميدواريم با تلاش همه مسئولين و به خصوص اعضاي كميته اشتغال شهرستان بتواند به بيش از تعهدات خود در حوزه اشتغال عمل نمايد. مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خراسان جنوبي در ادامه به بيان اهداف برنامه ششم توسعه در خصوص اشتغال پرداخت و افزود: به منظور تحقق اشتغال پايدار همه اعضاي كميته مربوطه در اين شهرستان بايستي نسبت به شناسايي فرصت هاي شغلي كه در شهرستان وجود دارد بپردازند، تحليل كرده و به كميته اشتغال شهرستان پيشنهاد و در آن مصوب نمايند.