نشست مشترک روسای ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان و روسای مراکز آموزش فنی و حرفه ای به منظور بررسی و اجرایی نمودن طرح های مهارت آموزی در محیط واقعی کار و کارورزی فارغ التحصیلان دانشگاهی به میزبانی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی در این نشست خوش آیند مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای با اشاره به اهمیت تعامل و همکاری اداره کل آموزش فنی و حرفه ای و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی این موضوع را موجب پیشبرد اهداف دولت و اجرای برنامه های مشترک دانست.

در ادامه طرح مهارت آموزی در محیط واقعی کار توسط معاونت آموزشی اداره کل تشریح شد. حق پرست در خصوص این طرح گفت: با عنایت به ضرورت ایجاد بسترهای لازم برای اشتغال مولد و پایدار برای جوانان کشور و عملیاتی نمودن برنامه های اشتغال و بازار کار در سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال و جایگاه و اهمیت مهارت آموزی نیروی کار در محیط واقعی کار و در راستای اجرائی نمودن بند 3 سیاست های کلی اشتغال ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری و بند 5 سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی، «طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی» با رویکرد ایجاد بستر های لازم برای اشتغال مولد و پایدار در تاریخ 95/11/15 به تصویب شورای عالی اشتغال رسیده است. حق پرست در تشریح این طرح افزود: مهارت آموزی در محیط واقعی یکی از روش های آموزش فنی و حرفه ای است که طی آن مهارت و شایستگی های مورد نیاز در چارچوب استانداردهای آموزشی از مربی به مهارت آموز هم زمان با فرآیند تولید محصول و ارائه خدمت منتقل می گردد. معاون آموزش و پژوهش اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان با اشاره به پیشینه این طرح گفت: آشنایی با محیط کسب و کار، کسب تجربه و آماده سازی و ایجاد خودباوری در مهارت آموز برای ورود به عرصه اشتغال و کارآفرینی، حفظ و پایداری مشاغل سنتی و بومی خصوصاً در صنایع دستی،  کمک به بنگاه های فعال به منظور شناسایی و جذب نیروی کار مستعد و توانمند،  کاهش هزینه های جذب و بکارگیری نیروهای فاقد مهارت،  استفاده از ظرفیت و توان آموزشی عملی بنگاههای اقتصادی  از جمله اهداف این طرح می باشد. حق پرست در ادامه با اشاره به شرایط مرکز یادگیری گفت: مراکز و صنوف بایستی دارای شرایطی باشند تا بتوانند از این طرح استفاده نمایند از جمله این شرایط می توان به موارد ذیل اشاره نمود: دارای پروانه کسب یا بهره برداری معتبر باشد،  مجوز آموزشی مربوطه را از اداره کل داشته باشد. دستورالعمل ایمنی و حفاظت فنی و بهداشت کار در مرکز یادگیری رعایت شده باشد. دستگاه ها و تجهیزات مرکز یادگیری متناسب با نوع استاندارد آموزشی باشد. مرکز یادگیری می بایست نسبت به اعلام درخواست آموزشی مهارت آموز به سازمان اقدام نماید.  اعتبار مجوز هر واحد مشمول طرح، در صورت عدم جذب و بکارگیری حداقل یک سوم از ظرفیت مهارت آموختگان آن واحد، فاقد اعتبار بوده و قابل تمدید نیست.

وی در پایان به شرایط افرادی که می توانند از این طرح بهره مند گردند اشاره و مواردی از جمله  اعلام کتبی  علاقه مندی و تمایل به شرکت در طرح، سن مهارت آموز حداقل 15 سال باشد.،  تابعیت ایرانی داشته باشد،  توانایی لازم متناسب با آموزش مورد نظر را داشته باشد. و  از کارکنان فعلی کارگاه نباشد را از  جمله شرایط مهارت آموز (کارآموز) در طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی دانست.

در پایان سنجری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعي استان خراسان جنوبي نيز با اعلام اينكه ميزان تعهد اشتغال استان در سال ۹۶ بيش از ۸۰۰۰ نفر است؛  طرح کارورزی فارغ التحصیلان دانشگاهی را تشریح کرد. مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خراسان جنوبي در ادامه به بيان اهداف برنامه ششم توسعه در خصوص اشتغال پرداخت و افزود: به منظور تحقق اشتغال پايدار بایستی نسبت به شناسايي فرصت هاي شغلي كه در شهرستانها وجود دارد بپردازند، تحليل كرده و به كميته اشتغال شهرستان پيشنهاد و در آن مصوب نمايند.