به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی، رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای قاینات با اشاره به عملکرد آموزشی دولتی این مرکز و مراکز تابعه شهرستان قاینات و زیرکوه در سال ۹۵ یادآور شد: عملکرد آموزشی دولتی این مراکز سال گذشته به ۵۸۲ هزار نفر ساعت رسید.

 

مظلوم با اشاره به اینکه این رقم معادل با ۳ هزار و ۶۰۷ نفر دوره می باشد افزود: بر اساس این آمار عملکرد مرکز نسبت به دوره گذشته ۲۱ درصد در بخش دولتی رشد داشته است. وی بیان کرد: مرکز آموزش فنی و حرفه ای قاین و مراکز تابعه همه ساله پذیرای افراد علاقه مند به کسب مهارت و کارجویانی است که برای ورود به بازار کار نیازمند آموزش‌های مهارتی فنی و خدماتی هستند. رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای قاینات با اشاره به اینکه در بحث دولتی آموزش ها به صورت رایگان ارائه می شود گفت: همچنین در رشته های کوتاه مدت اعم از فنی و غیر فنی از قبیل برق، خودرو، چوب، صنعت ساختمان، تأسیسات و غیره  به صورت رایگان کارآموز می پذیرد. مظلوم خاطرنشان کرد: همچنین در سال گذشته تعداد ۱۹۹۳ نفر از آموزش های مراکز ثابت استفاده کردند. وی تصریح کرد:  ۷۰۰ نفر نیز از آموزش های روستایی ارائه شده به صورت رایگان بهره مند شده اند. رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای قاینات از بهره مندی ۴۴۲ نفر از دانشجویان دانشگاه های مختلف شهرستان در قالب طرح جوار دانشگاه در سال گذشته از آموزش های فنی مرکز قاین و مراکز تابعه خبر داد.

مظلوم یادآور شد: همچنین  سال گذشته در سایر بخش های آموزشی نیز  خدمات آموزشی به متقاضیان ارائه گردید از جمله در بخش زندان ۲۶۵ نفر و صنایع ۱۸۵ نفر از آموزش های فنی و حرفه ای استفاده کرده اند.