ساخت بیش از 10دستگاه آموزشی و کمک آموزشی ، ترجمه  و تالیف 3 کتاب و چندین مقاله علمی تنها گوشه ای از دستاوردهای کارآموزان و مربیان مرکز آموزش فنی وحرفه ای شهرستان طبس در سال95 بوده است.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی دستگاه تست عملکرد سردکنندها ، دستگاه برش سنگ ( سخت بر) ، دستگاه پولیش زن ، دستگاه کنترل هوشمند موتورخانه ، آدمک پرچم زن ، قطعه آنی گرما برای خودرو پراید، و دهها استند آموزشی حاصل تلاش مهارت آموزان و مربیان پر تلاش مرکز آموزش فنی و حرفه ای طبس در سال گذشته می باشد.

کامرانی فرد رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای طبس در این خصوص گفت: اگر مهارت آموزی با دانش همراه شود باعث بروز استعدادها و ظهورخلاقیت در مهارت آموزان خواهد شد.

این مرکزدرسال گذشته پژوهش و پژوهش محوری را در دستور کار خود قرارداده و توانسته است علاوه بر ثبت اختراع، ساخت دستگاه های آموزشی و کمک آموزشی در زمینه چاپ و نشر کتب آموزشی اقدامات بسیار خوب و سازنده ای را انجام داده است.

ترجمه و تالیف 3 کتاب کمک آموزشی ، ارائه مقالات علمی در همایش های کشوری و تدوین استانداردهای آموزشی گوشه ای از فعالیت های پژوهشی این مرکز می باشد.

کامرانی فرد با تبریک فرارسیدن هفته ملی مهارت و 6 مرداد روز ملی کارآفرینی و آموزشهای فنی و حرفه ای از دانش آموزان و دانشجویان خواست در کنار تحصیل علم به تقویت بنیه عملی و مهارت آموزی توجه ویژه ای داشته باشند .مهارت گرایی نیاز امروز جامعه ایرانی و موجب رشد و پویایی در صنعت گردیده و متعاقبا رشد اقتصادی را برای کشور به دنبال خواهد داشت .

ریشه بسیاری از مشکلات جوانان ما در عدم داشتن مهارت توسط دانش آموختگان و فارغ التحصیلان است که مراکز آموزش فنی و حرفه ای با داشتن امکانات خوب و محیط علمی ارزشمند می توانند این نقیصه را مرتفع نمایند.