به مناسبت هفته ملی مهارت و ترویج آموزشهای فنی و حرفه ای نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی از مرکز آموزش فنی و حرفه ای نهبندان بازدید بعمل آورد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی دکتر نظرافضلی ظهر امروز در بازدید از مرکز آموزش فنی وحرفه ای نهبندان بمناسبت فرارسیدن هفته مهارت ضمن تبریک این هفته و 6 مرداد ماه روز ملی آموزشهای فنی و حرفه ای اظهار داشت: توسعه انسانی به عنوان یکی از شاخصهای مهم و اثرگذار در روند توسعه همه جانبه است. وی افزود: در این راستا یکی از مؤلفه های اصلی توسعه انسانی، آموزش و توانمندسازی است.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و یا آموزش‌های مهارتی به دلیل ابعاد کاربردی و عملی بودنشان در ایجاد، تقویت و رشد زمینه های اقتصادی  بسیار مهم است. افضلی تصریح کرد: از آنجایی که موضوع بیکاری یکی از مهمترین مسائل و مشکلات کشور است  و با توجه به اینکه یکی از دلایل بیکاری در کشور فقدان مهارتهای مورد نیاز بازار کار از سوی جویندگان کار است، سازمان آموزش فنی و حرفه ای با ارائه آموزشهای مهارتی  نقش بسزایی در کاهش میزان بیکاری ایفا می نماید.

وی به کشورهای توسعه یافته اشاره کرد و خاطرنشان کرد: این کشورها با توجه به اینکه به اهمیت آموزشهای فنی وحرفه ای پی برده اند ، توانمند سازی مهارتی را در اولویت برنامه های اقتصادی خود قراردادند. نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در این راستا امروزه مشاهده می شود کشورهای همچون کره جنوبی ، مالزی ، سنگاپور و غیره که زمانی از ما بسیار عقب تر بودند امروز در صحنه رقابت اقتصادی از ما پیشی گرفته اند. افضلی با اشاره به برنامه های مجلس در خصوص آموزشهای مهارتی و فنی وحرفه ای اظهار داشت: در برنامه ششم توسعه اهمیت و جایگاه آموزشهای مهارتی بطور ویژه دیده شده است . وی در پایان ضمن تقدیر و تشکر از زحمات و تلاشهای مجموعه مرکز آموزش فنی وحرفه ای نهبندان ، بر پی گیری مشکلات  مرکز خصوصاً اعتبارات آموزشی قول مساعد داد.