در دومین روز از هفته ملی مهارت و ترویج آموزشهای فنی و حرفه ای که به عنوان آموزش فنی و حرفه ای،جوانان،مهارت، تدبیر و امید  نامگذاری گردیده است معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع استانداری خراسان جنوبی نمایشگاه مهارت و اشتغال را که با هدف نمایش دستاورد های دولت تدبیر و امید در حوزه آموزشهای مهارتی و اشتغال برگزار شده بود را افتتاح و از مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران بیرجند و  مرکز آموزش فنی و حرفه ای برادران بیرجند بازدید نمود.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع استانداری خراسان جنوبی در این مراسم گفت: تمامی دستگاه های اجرایی باید بسیج شوند و در زمینه اشتغال اقدامات موثری انجام دهند.

 بی بی عصمت سرفرازی صبح امروز در افتتاح نمایشگاه دستاوردهای مهارت آموختگان زن در بیرجند اظهار داشت: یکی از دغدغه هایی همیشه مطرح است این است که دانش و آگاهی که در سطح مدارس و دانشگاه ها کسب می شود منجر به اشتغال واقعی نمی شود. وی به افتتاح نمایشگاه دستاوردهای مهارت آموختگان زن  اشاره کرد و افزود: کارگاه های آموزش فنی و حرفه ای برای بسیاری از افراد به خصوص جوانان و زنان موجب اشتغال زایی می شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع استانداری خراسان جنوبی بیان کرد: برگزاری این کارگاه ها موجب اشتغال برای خود فرد و دیگران می شود و این امر اقدامی بسیار پسندیده است. سرفرازی با اشاره به نامگذاری سال مبنی بر اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال تصریح کرد: در این راستا با توجه به نامگذاری سال باید تمامی دستگاه های اجرایی بسیج شوند و در زمینه اشتغال اقدامات موثری انجام دهند. وی خاطرنشان کرد: ظرفیت کار و نیروی انسانی در خراسان جنوبی نیز وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد و همه در این راستا باید تلاش کنند. معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع استانداری خراسان جنوبی با ابراز خرسندی از برگزاری این کارگاه ها یادآور شد: برگزاری این گونه کارگاه نقش مهمی در مهارت آموزی جوانان و ایجاد اشتغال دارد.

در پایان معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع استانداری خراسان جنوبی و هیات همراه از کارگاههای آموزش فنی و حرفه ای خواهران و برادارن بیرجند بازدید نمودند.