مراسم بازدید از کارگاههای آموزش فنی و حرفه ای خوسف و تقدیر از کارآموختگان اشتغال یافته این مرکز با حضور نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی، فرماندار شهرستان خوسف و جمعی از مسولین محلی این شهرستان برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی، حسین خوش آیند ظهر امروز در این مراسم اظهار داشت: اشتغال یک موضوع فرابخشی است بنابراین همه ما به عنوان دستگاه های متولی در موضوع اشتغال وظیفه داریم در جهت رفع معضل بیکاری تلاش کنیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر افراد بیکار و یا دانشگاهی با نداشتن مهارت رو  به رو هستند افزود: بنابراین ما باید افراد را به سمت مهارت آموزی سوق دهیم.  مدیرکل فنی و حرفه ای خراسان جنوبی با بیان اینکه باید آموزش فنی و حرفه ای حمایت شود تا بتوانیم در جهت اشتغال جوانان بهتر گام برداریم بیان کرد: امید است در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال زمینه شغلی برای همه افراد بیکار را در سطح استان ایجاد کنیم.

خوش آیند تصریح کرد: مهمترین رسالت فنی و حرفه ای بر اساس قانون مهارت آموزی برای افراد فاقد مهارت و افراد شاغلی که درصدد ارتقاء مهارت هستند است. وی خاطرنشان کرد: در این راستا اقدامات خوبی سال گذشته در سطح استان شکل گرفته است و توانستیم ۳ میلیون و ۸۶۷ هزار نفر ساعت در سطح استان و ۲۸۰ هزار نفر ساعت آموزش مهارتی در شهرستان خوسف اجرایی نماییم.

خوش آیند اظهار داشت: در بحث اشتغال که مهمترین نیاز جوانان و دغدغه خانواده ها است باید عناصر زیادی کنار هم قرار بگیرند تا یک شغل ایجاد شود و یکی از این عناصر بحث مهارت آموزی است.

وی با اشاره به سیاست های جدید سازمان آموزش فنی و حرفه ای گفت : با ارائه آموزشهای الکترونیکی و مجازی ضمن ارتقا کیفیت آموزشهای مهارتی بهره مندی افراد در هر جا و هر زمان از این  آموزشها فراهم می شود.

مدیرکل فنی و حرفه ای خراسان جنوبی با بیان اینکه سیاست ما این است که آموزش های خود را به سمت روستاها سوق دهیم گفت: در این راستا در ۴ ماهه نخست امسال شاهد افزایش عملکرد آموزش روستاییان به نسبت مدت مشابه سال گذشته بوده ایم.

خوش آیند از ابلاغ دو طرح جدید در راستای ایجاد اشتغال خبر داد و گفت: یکی از این طرح ها طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی است که در طرح جدید کار آموزی در محیط کار بر مبنای شایستگی های شغلی است و به کار آموزان در محیط واقعی، آموزش های مرتبط شغلی ارایه می شود  و این موضوع باعث ایجاد اشتغال پایدار خواهد شد. .وی ادامه داد در این راستا باید امسال ۵۶۰ نفر با این شیوه از آموزشهای فنی و حرفه ای بهره مند گردند، که تا کنون در ۴ ماهه امسال  ۱۷۵ نفر در غالب این طرح  در واحد های صنفی مشغول به دریافت آموزشهای مورد نیاز می باشند.  مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای همچنین اجرای طرح کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی را یکی دیگر از طرح های سال جاری عنوان کرد و اظهار داشت: ایجاد انگیزه کارآفرینی و کسب و کار در دانش آموختگان، ارتقاء اخلاق و صلاحیت حرفه ای دانش آموختگان و افزایش قابلیت جذب و اشتغال دانش آموختگان از جمله اهداف این طرح است.