نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان، فرماندار خوسف و جمعی از مسولین شهرستان خوسف از کارگاههای مرکز آموزش فنی و حرفه ای خوسف بازدید بعمل آوردند.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی در این بازدید با تأکید بر ضرورت ترویج مهارت در روستاهای خراسان جنوبی گفت: آموزش های فنی و حرفه ای می تواند دریای بیکران از اشتغال ایجاد کند.

 حجت الاسلام والمسلمین محمدباقر عبادی ظهر امروز در بازدید از مرکز فنی و حرفه ای شهرستان خوسف ضمن تبریک هفته مهارت اظهار داشت: سازمان فنی و حرفه ای کار بسیار مهم و حیاتی را در کشور انجام می دهد.عبادی تصریح کرد: آمار ها نشان می دهد ۴۹ درصد فارغ التحصیلان دانشگاهی بیکار هستند این در حالی است که رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور اعلام کرده است که در برخی رشته های آموزش فنی و حرفه ای حتی یک فرد بیکار هم نداریم.

وی با بیان اینکه مردم باید بیشتر با آموزش فنی و حرفه ای آشنا شوند خاطرنشان کرد: در حال حاضر روستاهای ما دچار خشکسالی و مشکل در کشاورزی هستند. نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در این راستا بهترین راه این است که صنایع دستی در روستاها رونق پیدا کند و مردم بیشتر به سمت صنایع دستی بروند.

عبادی با اشاره به اینکه باید به فکر جایگزین در بخش کشاورزی باشیم اظهار داشت: یکی از این جایگزینی ها توسعه آموزش فنی و حرفه ای و آموزش صنایع دستی است. نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی گفت: کار خوبی که دولت در زمینه اشتغال انجام داد لایحه اشتغال برای روستاها و شهرهای زیر ۱۰ هزار نفر است که  به تصویب مجلس رسید.

عبادی با اشاره به این‌که ایجاد اشتغال نیازمند فرهنگ است، افزود: نیاز است فرهنگ مهارت آموزی و کارآفرینی برای نسل جوان ترویج یابد. وی متذکر شد: جوانان باید به سمت و سوی آموزش‌های عالی اما هدفمند حرکت کنند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: امید است بحث فنی و حرفه‌ای و اهمیت و جایگاه آن برای جامعه روشن‌تر شده و مورد استقبال نسل جوانان قرار بگیرد چراکه زمینه‌ساز بازار کار خوبی خواهد شد.

وی با تاکید بر توسعه آموزش فنی حرفه ای در کشور تصریح کرد: عزت اجتماعی را به گونه ای تعریف کرده ایم که با کارهای فنی و یدی منافات دارد و تصور اینکه همه باید به دانشگاه بروند به فرهنگی در میان مردم تبدیل شده و شرافت و عزت اجتماعی به داشتن تحصیلات عالی موکول شده است. عبادی در پایان ابزار امیدواری کرد فرهنگ مهارت آموزی توسعه و ترویج یابد.