رئیس مرکز فنی و حرفه ای شهید رادمرد فردوس گفت: در سال گذشته تعداد هزار و 652 گواهینامه الکترونیکی مهارت در مرکز فنی و حرفه ای شهرستان فردوس صادر شد.

 

حسن یعقوبی ظهر امروز در نشست خبری بمناسبت هفته ملی مهارت اظهار کرد: این مرکز در سال 1355 فعالیت آموزشی خود با چهار کارگاه آموزشی آغاز کرد و بعنوان نخستین و قدیمی ترین مرکز فنی و حرفه ای خراسان جنوبی به شمار می رود.

وی تصریح کرد: مرکز فنی و حرفه ای متولی آموزش های کوتاه مدت غیررسمی در کشور است و بستر لازم را برای کسانی که فاقد مهارت و جویای کار هستند، فراهم می کند.

رئیس مرکز فنی و حرفه ای فردوس یادآور شد: آموزش های فنی و حرفه ای در 7 بخش آموزشی شامل آموزش در شعبه شهری، مراکز ثابت، زندان، پادگان، صنایع و صنوف، جوار دانشگاه، مناطق روستایی و عشایری و در چهار خوشه خدمات، صنعت، کشاورزی، فرهنگ و هنر ارائه می شود.

یعقوبی گفت: در حال حاضر 10 کارگاه آموزشی فعال شامل 6 کارگاه برادران و 4 کارگاه خواهران در مرکز فنی و حرفه ای شهید رادمرد فردوس فعال است که کارگاه برادران قابلیت اجرای 57 رشته و کارگاه خواهران قابلیت اجرای 44 رشته آموزشی را دارد.

وی افزود: در سال گذشته 129 دوره آموزشی برگزار و تعداد 2 هزار و 461 نفر در آزمون های مهارت مرکز فنی و حرفه ای شهید رادمرد فردوس شرکت کردند که در مجموع هزار و 461 نفر موفق به دریافت گواهینامه الکترونیکی مهارت در 81 حرفه مختلف شدند .

یعقوبی، غباروبی گلزار شهدا، دیدار با فرماندار و امام جمعه فردوس و اسلامیه، برگزاری نمایشگاه دستاوردهای آموزشی، برگزاری مسابقات ورزشی، اهدای خون، چکاب رایگان خودروهای انژکتوری در مرکز را از جمله برنامه های هفته ملی مهارت در فردوس عنوان کرد.