در سومین روز از هفته ملی مهارت، عبادی نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی  از مرکز تخصصی برق و الکترونیک بیرجند بازدید کرد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی در این بازدید مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان اظهار داشت: وضعیت آموزش فنی و حرفه ای در سطح استان نسبت به گذشته تغییر اساسی کرده است و با سیاست های جدید سازمان و ایجاد طرح های جدید اشتغال زایی کیفیت و کمیت آموزشهای مهارتی ارتقا می یابد و به سمت آموزشهای سفارش محور حرکت می کنیم.

خوش آیند با اشاره به وظایف و رویکرد های آموزش فنی و حرفه ای انعطاف پذیری را از خصوصیات بارز این آموزشها برشمرد و بر انطباق آموزشها با نیاز بازار کار تاکید کرد. در ادامه خوش آیند ضمن بیان عملکرد مرکز تخصصی برق و الکترونیک شهرستان بیرجند گفت: در حال حاضر این مرکز با 4 کارگاه برق ساختمان، برق صنعتی، رباتیک و الکترونیک بیش از 30 حرفه آموزشی از جمله برقکار ساختمان، PLC، تعمیر کار آسانسور، رباتیک، تعمیر موبایل، برق صنعتی و ... را به متقاضیان ارائه می نماید.

در پایان حجت الااسلام عبادی ضمن تشکر از فعالیت های انجام گرفته در مراکز آموزش فنی و حرفه ای و تبریک هفته ملی مهارت  گفت: اعتقاد قلبی ما بیشتر بر گسترش آموزش فنی و حرفه ای است. نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عمده بیکاران را افراد تحصیلکرده تشکیل می دهند، تصریح کرد: ۴۰ درصد فارغ التحصیلان دانشگاهی در ایران بیکارند. وی با اشاره به نمونه های موفق محدودسازی آموزش عالی در برخی کشورها خاطرنشان کرد: ۱۷ درصد دانش آموزان آلمانی در قالب برنامه ای به آموزش عالی راه می یابند و در کنار آن فنی و حرفه ای ایجاد شده و دانش آموزان را برای حضور در این دوره ها تشویق می کند و حتی محصلان فنی حرفه ای بورسیه می شوند.