در سومین روز از هفته ملی مهارت مدیر کل روابط عمومی و تشریفات استانداری خراسان جنوبی با حضور در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی ضمن تبریک این هفته، از زحمات کارکنان، مربیان، کارآموزان و تلاشگران عرصه مهارت آموزی تقدیر و تشکر نمود.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی، حسین خوش آیند مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با اشاره به کارکرد و فعالیت های آموزش فنی و حرفه ای گفت: اداره کل آموزش فنی و حرفه ای متولی آموزشهای مهارتی بین سطوح تحصیلی در سطح استان می باشد و فعالیتهای خود را با هدف تربیت نیروی کار ماهر ، نیمه ماهر و ارتقاء مهارت نیروی کار شاغل در دو بخش دولتی و غیر دولتی با داشتن 21 مرکز آموزش در قالب 120 کارگاه ثابت و بیش از 450 حرفه آموزشی در بخش دولتی . 161 آموزشگاه آزاد با بیش از 140 حرفه آموزشی در بخش غیر دولتی سالانه بطور متوسط 3.5 میلیون نفر ساعت آموزش به انجام میرساند .  خوش آیند افزود: رکن اصلی فعالیتهای این اداره ، آموزش و مهارت آموزی است که ماموریت و هویت اصلی آن را شکل می دهد و در قالب دوره های 10 تا 1090 ساعته با آموزش در مراکز ثابت و شعب شهری ، آموزش در مناطق روستایی و عشایری، صنایع و صنوف، جوار دانشگاهی، پادگان، زندان  و آموزشگاههای آزاد نسبت به تامین نیروی انسانی ماهر مورد نیاز حوزه های مختلف صنعت، کشاورزی، خدمات و فرهنگ و هنر در استان اقدام می نماید. وی ادامه داد جامعه هدف این اداره کل کارجویان ، روستاییان ، دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی و زنان خانه دار ، دانش آموزان ، سربازان پادگانها ، زندانیان، شاغلین صنایع و صنوف و تمامی کسانی که بدنبال مهارت هستند می باشد  و  تمامی خدمات آموزشی ارائه شده در بخش دولتی رایگان می باشد. خوش آیند در پایان بر اهمیت اطلاع رسانی به مردم و ترویج فرهنگ مهارت آموزی تاکید نمود.

در ادامه بهاری مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خراسان جنوبی با تاکید بر نقش روابط عمومی ها در انعکاس خدمات و فعالیت ها ی دولت گفت: روابط عمومي به عنوان قلب تپنده سازمانها  و نهادها  عمل مي کند و به عنوان چشم بيناي ادارات مطرح مي شود و قطعا پويايي روابط عمومي موجب رشد و بالندگي مجموعه ها و ادارات و مراکزمي گردد. بهاری با اشاره به نقش های مختلف روابط عمومی خواستار توجه ویژه به روابط عمومی در ابعاد مختلف از جمله تجهیزات، نیروی انسانی و آموزش نیروی انسانی فعال در این بخش شد.

مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خراسان جنوبی در پایان به نقش و کارکرد های آموزشهای مهارتی اشاره و نقش این آموزشها را در ایجاد اشتغال و پویایی جامعه بی بدیل خواند.

در ادامه اسلامی رییس اداره روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی ضمن  تشریح برنامه‌های این اداره کل در هفته ملی مهارت  گفت: هفته ملی مهارت فرصت مغتنمی برای گسترش فرهنگ مهارت‌آموزی در جامعه است و در این راستا مجمموعه استان شامل مدیران ستادی، روسای مراکز آموزشی و کلیه کارکنان تلاش خود را به کار گرفته‌ایم تا برنامه‌های این هفته که در راستای ترویج و تقویت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و معرفی این آموزش‌ها به مردم و به ویژه جوانان تعیین شده، در خراسان جنوبی هر چه با شکوه‌تر برگزار شود.