کارکنان و مربیان مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید رادمرد فردوس با ائمه جمعه فردوس و باغشهر و اسلامیه دیدار کردند.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی امام جمعه شهرستان فردوس با بیان اینکه در جامعه امروز مهارت آموزي پيش نيازي براي توسعه و رشد محسوب مي شود، گفت: ضروري است كه متوليان امر آموزش هم سو و همدل با دولت و جامعه در جهت ارتقاي ‌فرهنگ ملي مهارت كوشا باشند.

 حجت الاسلام والمسلمین بابایی صبح امروز در دیدار با جمعی از کارکنان و مربیان مرکز آموزش فنی و حرفه ای سردار شهید رادمرد به مناسبت هفته ملی مهارت اظهار داشت: اعتقاد من این است که هدایت جوانان به سمت مهارت الزامی است.

وی افزود: در این راستا با ارائه مشاوره و هم اندیشی مهارت به جوانان و نوجوانان و آشنایی با تسهیلات پس از کسب مهارت در اقتصاد شهرستان می توان تحول قابل قبولی ایجاد کرد.

امام جمعه شهرستان فردوس بیان کرد: در جامعه امروز كه مهارت آموزي پيش نيازي براي توسعه و رشد محسوب مي شود، آموزش هاي مهارتي اجتناب ناپذير است.

بابایی تصریح کرد: لذا ضروري است كه متوليان امر آموزش اعم از آموزش و پرورش، دانشگاه و مرکز آموزش فني و حرفه اي هم سو و همدل با دولت و جامعه در ارتقاي ‌فرهنگ ملي مهارت كوشا باشند.

وی خاطرنشان کرد: اين مهم ، عزم جهادي و به ويژه مشارکت و حمايت ارزشمند نهادهای سیاستگذار و برنامه ریز و ديگر دستگاه هاي اجرايي را می طلبد. همچنین امام جمعه شهرستان باغشهر اسلامیه نیز در دیدار جمعی از کارکنان و مربیان مرکز آموزش فنی و حرفه ای سردار شهید رادمهر اظهار داشت: آموزش های فنی و حرفه ای عنصری توانمند برای توسعه کارآفرینی بوده و در توانمند سازی افراد نقش اصلی را ایفا می کنند. حجت الاسلام زمانی یادآور شد: آموزش فنی و حرفه ای از رکن های مهم و اساسی برای ورود افراد به بازار کار و دستیابی به شغل های پایدار و باثبات محسوب می شود. وی اظهار داشت: زیرا انسان ها بتوانند به عنوان نیروهای خلاق و کارآمد در توسعه و پیشرفت کشور نقشی اثرگذار بر عهده گیرند. امام جمعه شهرستان باغشهر اسلامیه افزود: مهارت آموزی عامل بسیار مهمی برای اشتغالزایی و رفع مشکل بیکاری جوانان در شهرستان فردوس است. زمانی یادآور شد:برای برطرف نمودن معضل بیکاری باید از توان و ظرفیت مرکز آموزش فنی و حرفه ای و نیز بخش خصوصی استفاده شود.