مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی و جمعی از کارکنان مرکز آموزش فنی و حرفه ای قائن با امام جمعه این شهر دیدار کردند.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی خوش آیند مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی ضمن تبریک دهه کرامت ضمن بیان اهمیت و کارکردهای آموزش فنی و حرفه ای، به طرح های جدید دولت برای اشتغال اشاره کرد و گفت: باهدف ضرورت  ايجاد بسترهاي لازم براي اشتغال مولد و پايدار براي جوانان كشور در سال" اقتصاد مقاومتي- توليد و اشتغال "طرح مهارت آموزي در محيط كار واقعي از 24 خرداد ماه سال جاري آغاز شد. خوش آیند ادامه داد: با عنايت به تأكيدات مقام معظم رهبري در خصوص ايجاد شغل و رفع بيكاري در جامعه، از سوي  وزير تعاون كار و رفاه اجتماعي با اهتمام بر اجرايي نمودن بند 2 سياست هاي كلي اشتغال كشور و بند 5 سياست هاي كلي اقتصاد مقاومتي، آیین نامه طرح مهارت آموزی در محیط واقعی کار،  تدوين و براي اجرا به سازمان آموزش فني و حرفه اي به عنوان مجري آموزش مهارتي در كشور ابلاغ شده است.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان افزود: از اهداف مهم اين طرح آشنايي گروه هدف با محيط كسب و كار، كسب تجربه ، آماده سازي و ايجاد خود باوري در مهارت آموز براي ورود به عرصه اشتغال و كارآفريني، همچنين حفظ و پايداري مشاغل سنتي و بومي به ويژه در زمينه صنايع دستي مي باشد. خوش آیند به مزایای این طرح برای بنگاههای اقتصادی اشاره کرد و گفت: كمك به بنگاههاي فعال اقتصادي به منظور شناسايي و جذب نيروي كار مستعد و توانمند ، كاهش هزينه هاي جذب نيرو و به كار گيري افراد فاقد مهارت و استفاده از ظرفيت آموزشي عملي بنگاههاي اقتصادي از ديگر اهداف طرح مهارت آموزي در محيط كار واقعي است. خوش آیند با اشاره به سهمیه شهرستان قائن در این طرح گفت: 82 نفر سهمیه شهرستان قائن از طرح مهارت آموزی در محیط واقعی کار است که تا کنون 23 نفر جذب و جهت طی نمودن دوره آموزشی به واحد های صنفی معرفی شده اند.

در پایان مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان گفت: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای دارای اهمیت خاصی در نظام آموزشی است و ارتقای جایگاه آموزش فنی و حرفه‌ای به نفع مردم و دوای بسیاری از دردها است. خوش آیند با اشاره به تجربیات کشورهای موفق در زمینه آموزش‌های مهارتی گفت: کشورهایی توانسته‌اند چرخه تولید و اشتغال را خوب جلو ببرند که سیستم آموزش فنی و حرفه‌ای خوبی دارند

در ادامه امام جمعه قائن ضمن تبریک دهه کرامت و هفته ملی مهارت، از فعالیت های آموزش فنی و حرفه ای در این شهرستان تقدیر کرد. آیت الله اصفهانی افزود: عمر انسان بارزشمندترین کالا و ثروتی است که باید آن را به درستی مدیریت کنیم تا مفید و توانمند باشیم.  امام جمعه قائن با اشاره به اینکه اسلام  کسب سود بدون کار و زحمت را نمی‌پسندد، گفت آموزش فنی و حرفه ای در این زمینه می تواند مفید واقع شود. اصفهانی در پایان بر تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری در حیطه اشتغال تاکید و گفت: آموزش فنی و حرفه ای دروازه اشتغال کشور است.