در پنجمین روز از هفته ملی مهارت نماینده مردم قائن در مجلس شورای اسلامی بهمراه مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان از کارگاههای مرکز آموزش فنی و حرفه ای براداران  قائن بازدید و با کارکنان دیدار نمود.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای  با اشاره به بحث اقتصاد مقاومتی و اهمیت آن در شرایط کنونی بیان کرد: در این مبحث آموزش فنی و حرفه‌ای می‌تواند جایگاه مهمی داشته باشد و یک پایه مهم اقتصاد مقاومتی آموزش فنی و حرفه‌ای است. وی در ادامه  با بیان اهمیت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای گفت: در گستره وسیعی از انواع آموزش‌ها، آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و یا آموزش‌های مهارتی به دلیل ابعاد کاربردی و عملی بودنشان در ایجاد، تقویت و رشد قابلیت‌های انسانی سهم قابل توجهی را دارند.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با اشاره به وجود 21 مرکز دولتی و 161 آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای در استان، زیر ساخت آموزش فنی و حرفه ای و دسترسی هم استانی ها به این نوع آموزش ها را مناسب توصیف کرد و از ارائه 450 حرفه آموزشی در سه خوشه صنعت و معدن، کشاورزی و خدمات در مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان خبر داد. 

در ادامه خوش آیند با اشاره به فعالیت های مرکز برادران قائن گفت: در 4 ماهه اول سال 96 مرکز برادران قائن 142 هزار و 227 نفر ساعت آموزش برگزار کرده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 48 درصد افزایش یافته است.

در ادامه فلاحتی نماینده مردم قائن در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت سازمان آموزش فنی و حرفه ای و نقش آن در اشتغال گفت: در گستره وسیعی از انواع آموزش‌ها، آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به دلیل ابعاد کاربردی و عملی بودنشان در ایجاد تقویت و رشد قابلیت‌‌‌های انسانی سهم قابل توجهی را دارند. وی با ابراز خرسندی از اینکه مجموعه آموزش فنی و حرفه‌ای کاربردی و مفید است، گفت: فراگیری مهارت  سبب توانمندی و رشد استعدادهای فردی است. عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در ادامه افزود: با توجه به نقش مهم سازمان آموزش فنی و حرفه ای همه دستگاهها، مسولین و مجلس باید به کمک بیایند تا مشکلات پیش روی این سازمان حل شود و در همین راستا در برنامه ششم توسعه موارد خوبی برای سازمان آموزش فنی و حرفه ای دیده شده است. فلاحتی با اشاره به برخی تنگناهای قانونی به موضوع اساسنامه سازمان آموزش فنی و حرفه ای اشاره و گفت: اساسنامه سازمان آموزش فنی و حرفه ای نگارش و در کمیسیون آموزش و تحقیقات در مرحله تایید قراردارد. در ادامه فلاحتی از طریق   تماس تلفنی با رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور مراتب قدردانی خود از فعالیت های سازمان آموزش فنی و حرفه ای را اعلام و از فعالیت های سازمان و مرکز آموزش فنی و حرفه ای قائن تشکر نمود. سازگار نژاد رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور نیز ضمن تبریک هفته ملی مهارت به کلیه کارکنان و مربیان گفت: در شرایط خاصی قرار داریم و امیدوارم با همکاری و همراهی تمامی کارکنان، مربیان و دلسوزان دغدغه های موجود برطرف شود. وی در پایان از نمایندگانی که به موضوع آموزش های مهارتی حساسیت دارند تشکر و این موضوع را سبب توسعه این آموزشها دانست.