مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی از برگزاری مرحله استانی هجدهمین مسابقات ملی مهارت در سال جاری خبر داد و گفت: در این مرحله از مسابقات همزمان با سراسر کشور 5 و 6 مردادماه 111 نفر در 29 رشته با یکدیگر رقابت می‌کنند.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی، حسین خوش آیند صبح امروز در جمع خبرنگاران به برگزاری مرحله استانی مسابقات ملی مهارت اشاره کرد و اظهار داشت: در مرحله استانی هجدهمین مسابقات ملی مهارت، برگزیدگان مرحله شهرستانی این مسابقات پنجم و ششم مرداد ماه سال جاری با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

وی تصریح کرد: مرحله شهرستانی هجدهمین مسابقات ملی مهارت سیزدهم تیر ماه  سال جاری با حضور یک‌هزار و 651 ثبت‌نام کننده برگزار شد که از این تعداد شرکت کننده، 111 نفر نمره قبولی را کسب کردند.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی ادامه داد: در مرحله استانی نیز تعداد 111 نفر شامل 89 مرد و 22 زن در 29 رشته به رقابت می‌پردازند.

خوش آیند افزود: شرکت کنندگان در این دوره از مسابقات در 29 رشته از جمله اتصالات چوبی، کابینت ساز چوبی، آجرچینی، ساخت و تولید، خیاطی، طراحی مهندسی مکانیک، فناوری طراحی گرافیک، تبرید و تهویه، فناوری اومبیل، جوشکاری، کاشیکاری دیوار و کف، طراحی فضای سبز، طراحی وب، گل آرایی، رباتیک، مکاترونیک، الکترونیک و ....  رقابت می‌کنند.

 وی با بیان اینکه این آزمون در شش حوزه در شهرستان‌ بیرجند  برگزار می‌شود، یادآور شد: پس از انتخاب نمایندگان استان برای حضور قدرتمند در مرحله کشوری، اردوهای آماده‌سازی اختصاصی برگزار می‌کنند. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی افزود: شرکت‌کنندگان بعد از کسب 70 درصد نمره قبولی در آزمون استانی مسابقات ملی مهارت به مسابقات کشوری که در نیمه آذر ماه امسال برگزار می‌شود راه می‌یابند.

خوش آیند اضافه کرد: افراد پذیرفته شده در مسابقات کشوری نیز از به عنوان تیم ملی جمهوری اسلامی ایران بعد از شرکت در اردوی آمادگی تیم ملی  به مسابقات 2019 روسیه اعزام می گردند.

شایان ذکر است سال گذشته خراسان جنوبی با حضور در مسابقات کشوری المپیاد ملی مهارت موفق به اخذ 8 دیپلم افتخار در رشته های ساخت و تولید، مکاترونیک، طراحی مهندسی مکانیک و فناوری اتومبیل گردید.