مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان جنوبی در شورای عشایری استان گفت: سال گذشته در خراسان جنوبی ۲ برابر میانگین کشوری به عشایر آموزش داده شده است.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی حسین خوش‌آیند در شورای عشایری خراسان جنوبی اظهار داشت: یکی از پروژه‌هایی که در راستای اقتصاد مقاومتی انجام می‌دهیم توانمندسازی خانوارهای عشایری از طریق آموزش‌های فنی و حرفه‌ای است.

وی افزود: سال گذشته حدود 73 هزار و 581 نفر ساعت در مناطق عشایری معادل 437 نفر دوره آموزش ارائه شده است که رقم بسیار خوبی است.

خوش‌آیند تصریح کرد: در این راستا در 3 سطح فنی و حرفه‌ای، کسب و کار و کارآفرینی و آموزش‌های عمومی کار خود را آغاز کردیم. وی با بیان اینکه سال گذشته در خراسان جنوبی 2 برابر میانگین کشوری به عشایر آموزش داده شده است خاطرنشان کرد: در بحث اهداف کیفی نیز شاخص‌های توسعه، نیروی انسانی توانمند است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان جنوبی با بیان اینکه در اجرای طرح نیازمند همکاری همه دستگاه‌ها هستیم یادآور شد: در سال گذشته 3 میلیون و 800 هزار نفر ساعت آموزش مهارتی در استان برگزار شد و بیش از 21000 نفر در سراسر استان از آموزشهای مهارتی برخوردار شدند. خوش آیند با اشاره به پروژه اقتصاد مقاومتی این اداره کل گفت در سال 95 پروژه توانمند سازی روستاییان و عشایر بعنوان وظیفه این اداره کل در بحث اقتصاد مقاومتی تعریف شد که با تلاش کلیه همکاران بیش از یک میلیون نفر ساعت آموزش جهت روستاییان استان برگزار گردید.