به گزارش روابط عمومی مرکزطبس، به مناسبت ایام سوگواری حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) ، وهفته احیای امربه معروف ونهی از منکر گفتمان دینی با موضوع اهمیت امر به معروف ونهی از منکر ویژه کارآموزان در سالن همایش مرکزآموزش فنی وحرفه ای این شهرستان برگزارگردید . حجت‌الاسلام حاجی آقایی امام جماعت این مرکز  در این گفتمان در سخنانی گفت: قیام عاشورا از مهمترین حوادث تاریخ اسلام بلکه تاریخ بشر است و این واقعه از جهت عمق و عظمت در مقایسه با رخدادهای دیگر تاریخ بی نظیر است.

وی افزود: اصلاح مفاسد قیام امام حسین(ع) با توجه به سخنان آن حضرت اصلاح امت از جمله مهمترین اهداف قیام ایشان بشمار می رود چنان که در وصیت ایشان به برادرش محمد حنفیه آمده است من نه برای گردش و تفریح خروج می‌کنم و نه برای اینکه فسادی در زمین به راه اندازم و ظلمی کنم بلکه فقط برای اصلاح امت جدم خروج می‌کنم.

حجت‌الاسلام حاجی آقایی خاطر نشان کرد: حضرت امام حسین(ع) پس از طلب اصلاح در امت جدش امر به معروف و نهی از منکر را از جمله اهداف قیام خود معرفی می کرد.

حاجی آقایی در ادامه تصریح کرد امر به معروف و نهی از منکر فریضه بسیار بزرگی است که واجبات دیگر نیز وابسته به آن هستند و از این رو حیات و بقای دین و احکام به امر به معروف و نهی از منکر وابسته است اگر به این دو واجب عمل نشود واجبات دیگر نیز از یاد می روند.

گفتنی است، در پایان جلسه پرسش و پاسخ در خصوص موضوع گفتمان انجام شد.