به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان خراسان جنوبی، مسول آموزش شرکت ایمیدرو، نماینده سازمان نظام مهندسی معدن کشورو مسولین سازمان صنعت، معدن و تجارت استان  به همراه مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان خراسان جنوبی از کارگاههای مرکز آموزش فنی و حرفه ای طبس بازدید بعمل آوردند.

 

در این بازدید  حسین خوش آیند، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی با اشاره به تفاهم نامه ایمیدرو با سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: در راستای اجرای سند راهبردی مهارت و فناوری سازمان و سایر اسناد بالادستی به ویژه سیاست های اقتصاد مقاومتی به منظور ارتقاء توانمندی و افزایش مهارت نیروی انسانی شاغل در حوزه های معادن و صنایع معدنی و بهره مندی مستمر از ظرفیت های موجود، این تفاهم نامه ما بین سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع ایران منعقد شده است. وی ادامه داد: در سال 95 در قالب این تفاهم نامه به میزان  حدود 2000 نفر ساعت، معادل  73  نفر دوره  آموزش ایمنی ویژه معادن سطحی و زیر زمینی برگزار گردیده است.

خوش آیند در خصوص تاثیر آموزش های ایمنی در معادن در کاهش حوادث گفت: به منظور کاهش حوادث ناشی از کار در معادن ضرورت برگزاری دوره های حفاظت ایمنی به شدت مورد نیاز می باشد که این امر با همکاری تمامی دستگاهها مرتبط محقق می شود. کفاشی از مسئولین اداره کل صنعت ، معدن و تجارت استان ضمن ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده در جهت مفاد تفاهم نامه ایمیدرو گفت: استانداردهای موجود در سازمان آموزش فنی و حرفه ای پاسخگوی نیاز بالقوه در حوزه معادن می باشد.