به گزارش روابط عمومی مرکز اين نشست به منظور گسترش تعاملات و همکاری های متقابل در محل دفتر ریاست مرکز آموزش فني و حرفه اي شهرستان برگزار گرديد.

 

مهدی حسنی رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان با ارائه گزارشی از فعاليتها و عملکرد مرکز گفت: در حال حاضر ميزان توانمندي و مهارت مي تواند در رفع مشکلات اقتصادی و دستيابي به ثبات شغلی جوانان بسيار مؤثر باشد و فقط درس و مدرک تحصيلي نمي تواند آینده و اشتغال جوانان را تضمين نمايد.
وي افزود: در حال حاضر مهارت و تخصص در جامعه رو به رشد و صنعتي حرف اول را مي زند و امر مهارت آموزی نیازمند توجهی خاص می باشد..

جناب آقای جهانطلب رئیس دفتر نماینده مردم شریف شهرستان بشرویه در مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار ضمن استقبال از همکاری با آموزش فنی وحرفه ای، گفت: با توجه به نقش تأثیرگذار آموزش بر اشتغال؛ سعی بر آن است تا جوانان و افراد جویای کار را به سمت فراگیری آموزش های مهارتی سوق دهیم.
وی افزود: تنوع حرفه های آموزشی و افزایش  مهارت آموزی در روستا یکی از راه های کنترل مهاجرت از روستا می باشد که دست یابی به  این امر با همت نیروهای خدوم سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور امکان پذیر است.

رئیس دفتر نماینده همچنين خاطرنشان کرد: توسعه مشاغل کم هزينه در حوزه هايي مانند گردشگري و صنايع خانگي بايد بيشتر در آموزشهاي فني و حرفه اي مد نظر قرار گيرد.
 حسنی ریاست مرکز در پایان اشاره ای به حجم بسیار بالای مراجعه کنندگان فاقد مهارت به دفاتر نمایندگان محترم جهت اشتغال داشت وخواستار مشاوره و هدایت شغلی این افراد به مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان شد تا با گذراندن     دوره های آموزشی تخصصی برای ورود به عرصه بازار کار آموزش های لازم را دریافت نمایند.