به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان خراسان جنوبی: حسین خوش آیند  مدیرکل با اعلام این خبر گفت: این طرح با هدف توانمند سازی دانش آموزان استان خراسان جنوبی به اجرا درآمده است که طی آن 913 دانش آموز در سطح استان در قالب 407368 نفر ساعت تحت پوشش آموزشهای فنی و حرفه ای قرار گرفتند.

خوش آیند با اشاره به اینکه غنی سازی بنیه فرهنگی همواره یکی از دغدغه ما مسوولان وخانواده ها بوده است گفت: طرح هردانش آموز یک مهارت را می توان از جمله طرح های در راستای بر طرف ساختن این دغدغه دانست، طرحی که می تواند منبع تحولی در نظام آموزشی کشور باشد.

وی بابیان اینکه مهارت‌آموزی باید در دستور کار آموزش‌وپرورش قرار گیرد، گفت: این سازمان نقش اساسی و تعیین‌کننده را در تربیت و پرورش فرزندان و نسل آینده‌ساز این کشور بر عهده دارد چراکه شاکله و بنیان ابتدایی یک فرد در جامعه توسط این نهاد پی‌ریزی خواهد شد.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بابیان اینکه اجرای طرح‌هایی مانند «هر دانش‌آموز یک مهارت» می‌تواند آثار مثبتی در اشتغال آینده فرزندان داشته باشد، ابراز داشت: با اجرای این طرح‌ها و اهتمام مدیران امیدواریم در آینده شاهد رشد و تعالی نسل جوان جامعه باشیم.

وی با اشاره به اینکه عدم نیازسنجی و توجه به علایق دانش‌آموزان و دانشجویان یکی از آسیب‌های آموزشی امروزه جامعه ما است، گفت: باید با احصاء و اولویت‌بندی علایق دانش‌آموزان، دانشجویان و نسل آینده‌ساز نظام آن‌ها را به سمت‌وسوی مهارت‌یابی و حرفه‌آموزی در زمینه‌هایی که به آن‌ها علاقه‌مندی نشان می‌دهند؛ سوق دهیم زیرا ادامه روند مدرک‌گرائی و آموزش‌های صرفاً نظری بدون کاربرد عملی در بلندمدت خسارت‌های جبران‌ناپذیری را به بدنه نیروی کار فعال و متخصص جامعه وارد خواهد ساخت.

خوش آیند خاطرنشان کرد: این مهارت‌ها منجر به مهارت اقتصادی می‌شود تا در صورت عدم موفقیت در رشته تحصیلی مورد نظر، بتوانند با تکیه بر مهارتی که در دوران دانش‌آموزی کسب کردند کارآفرینی داشته باشند.

وی با بیان اینکه این آموزشها در 7 شهرستان به اجرا درآمده است تصریح کرد : 307 نفر در شهرستان درمیان ، 60 نفر در شهرستان سرایان ،  122 نفر در شهرستان سربیشه ،  156 نفر در شهرستان طبس ، 36 نفر در شهرستان قائن و 139 نفر در شهرستان نهبندان و 93 نفر در شهرستان بشرویه تحت پوشش این آموزشها قرار گرفتند .

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان خراسان جنوبی خاطرنشان کرد : این طرح با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان خراسان جنوبی به اجرا درآمده است و تداوم خواهد یافت.