همایش پیاده روی به مناسبت هفته پدافند غیر عامل با حضور مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان و جمعی از کارکنان اداره کل و مراکز آموزشی تابعه  برگزار شد.

 

علاقه به حيات و حفظ بقاء به طور غريزي در هر انساني وجود دارد. پس از وقوع انقلاب صنعتي در قرن هجدهم در اروپا و توسعه بيشتر، (پژوهش و توسعه) پيشرفت‌هاي شگرفي در همه سطوح فناوري پديد آمد. به طوري كه دوران كنوني به ويژه دو دهه اخير را (عصر انقلاب سوم فناوري) يا (دوران انقلاب در ميكروالكترونيك) ناميده‌اند، تحولات مذكور لزوما فناوري تسليحاتي را به شدت تحت تاثير قرار داد به طوري كه همه ابعاد و سطوح اين فناوري بسيار پيچيده شده و در خصوص طرح‌هاي نظامي جنبه راهبردي يافته است. پيشرفت سريع علوم و فناوري نظامي در زمينه توليد انواع سلاح‌هاي آفندي توسط كشورهاي پيشرفته و توان همپائي ساير كشورها موجب گرديده است تا بحث پدافند به ويژه دفاع غير عامل توسط كشورهاي اخيرالذكر مورد توجه جدي قرار گيرد. 

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی در این مراسم که به مناسبت هفته پدافند غیر عامل برگزارشد، خوش آیند مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان گفت : دوم تا هشتم آبان ماه به نام هفته پدافند غیر عامل نامگذاری گردیده است. وی با اشاره به اهمیت این موضوع گفت: پدافند غیر عامل مجموعه ای از اقدامات غیر مسلحانه است که موجب کاهش آسیب پذیری نیروی انسانی، ساختمان ها، تاسیسات، تجهیزات، سرمایه ها، اسناد و شریان های کشور در مقابل عملیات خصمانه و مخرب دشمن می گردد. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای با اشاره به اهداف اجرای پدافند غیر عامل گفت: هدف از اجرای طرح‌های پدافند غیرعامل کاستن از آسیب‌پذیری نیروی انسانی و تاسیسات و تجهیزات حیاتی و حساس و مهم کشور علیرغم حملات خصمانه و مخرب دشمن و استمرار فعالیت‌ها و خدمات زیربنایی و تامین نیازهای حیاتی و تداوم اداره کشور در شرایط بحرانی ناشی از جنگ است.

گفتني است كه اين همايش از محل بلوار پیامبر اعظم (ص) شهر بیرجند و با طي مسير باغات اين شهر در محل هتل کوهستان با اهداي جوايز به پايان رسيد.