به گفته روابط عمومی مرکز جهت هماهنگی های آموزشی سطح بخش و شهر ارسک ریاست مرکز با امام جمعه محترم بخش ارسک حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای استاد و مهندس یاری شهردار محترم ارسک دیدار و گفت و گو نمود.

حجت السلام استاد امام جمعه محترم ارسک ضمن خیر مقدم وتشکر از ارائه خدمات مهارت آموزی که در سطح بخش ارائه شده است خواستار افزایش سطح کمی و کیفی آموزش های مهارتی در روستاهای هدف گردید. وی خاطرنشان کرد ایجاد پویایی کسب و کار امری نیست که در توان یک ارگان یا سازمان باشد و  باید تمام دستگاه های اجرایی با ایجاد بستر فنی، مالی و بررسی نیاز و توانایی های منطقه ای نقش خود را در کاهش نرخ بیکاری و ایجاد خود اشتغالی را فراهم نمایند. در ادامه جناب مهندس یاری پیشنهاد دادند تا افرادی که در زمینه های قابل سرمایه گذاری دارای مهارت بوده ولی بنا به دلایلی امکان موفقیت در ایجاد کسبو کار  را نداشته اند را به نحوی به حلقه های مورد نیاز برای ایجاد اشتغال پایدار متصل کرده و حمایت نماییم تا برای دیگران الگو شوند و گامی در جهت پویایی فرهنگ کار که این روزها کم رنگ شده است برداشته شود.

مهندس حسنی ضمن تشکر از تعامل مسئولین سطح بخش و شهر با مرکز آموزش فنی و حرفه ای گزارشی از فعالیت های مهارت آموزی ارائه شده در سطح بخش را ارائه نمود و افزود با زنده کردن فرهنگ کار و مهارت اموزی در جامعه می توان گام مهمی در ریشه کن کردن بیکاری و به طبع آن ناهنجاری های اجتماعی برداشت. وی در پایان خواستار همکاری بیش از پیش  نهاد محترم امامت جمعه و دیگر مسئولین در جهت تقویت مهارت آموزی در سطح بخش شد.