مراسم تودیع و معارفه مسول حراست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان خراسان جنوبی برگزار و یزدان پرست بعنوان مسول حراست این اداره کل معارفه شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی  در این جلسه که با حضور معاون مدیر کل حراست سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و معاون مدیر کل حراست کل استان خراسان جنوبی برگزار شدخوش آیند مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی گفت: مدیران حراستی باید بهترین مشاور برای مدیران کل باشند و تا جایی که می توانند نسبت به ارائه راه حل برای حل مشکلات در مجموعه خود تلاش کرده و راهکارهای خوبی ارائه کنند. وی افزود: عملکرد حراست در ادارات بهترین نمود برای جلب رضایت و اعتماد مردم نسبت به دستگاه اجرایی مورد نظر است زیرا حراست ها باید تمامی توان خود را برای جلوگیری از هر گونه فساد اداری به کار گیرند و موجبات اعتماد مردم را فراهم کنند.خوش آیند با بیان اینکه اجرای صحیح قانون در ادارات باید مورد توجه حراست قرار گیرد، گفت: مدیران حراستی باید مراقب هر گونه خروج از قانون در مجموعه خود باشند و اهمیت ویژه ای به قانون مداری بدهند. مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی ادامه داد: مسئولان حراستی باید دارای هوش و ذکاوت کافی باشند و در مواقع لزوم جلوی هر گونه فساد را بگیرند و تضمین کننده نظام سلامت اداری باشند.

در ادامه فروهی معاون امور استانهای دفتر مرکزی حراست سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور فرهنگ سازي نگاه خوش بينانه را از  مهمترين وظايف حراست دانست و بر آن تاكيد كرد. وی با اشاره به شاخص های جدید سازمان در انتخاب مسولین حراست استانها ایجاد فضای امن و آرام ضمن حفظ آرامش خاطر، نشاط، امنیت آفرینی، و ارتقا شأن و جایگاه مربیان و کارکنان را از جمله اولویت ها و وظایف حراست دانست. وی تأکید کرد: حراست در دوره‌ی مدیریتی جدید باید ضمن حفظ دستاوردهای گذشته در تعامل با مجموعه‌ی کارکنان نقش تعیین کننده ای در حفظ شان و جایگاه این عزیزان داشته باشد

سپس معاون مدیر کل حراست کل استان با اشاره به اهمیت و جایگاه حراست در دستگاهها گفت: حراست  مأمن و جايگاه امني براي حفاظت از منابع و سرمايه انساني و نيز راهنمايي و هدايتگري كاركنان در مسير برنامه ها و طرح هاي نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران می باشد. وی با تاكيد بر نقش حراست در دستگاه ها و سازمان گفت: همه بايد نقش حراستي داشته باشند و اين وظيفه منحصر به واحد حراست نيست وی با تاكيد بر رويكردهاي چند گانه حراست افزود: پيشگيري بجاي مچ گيري محوري ترين رويكرد ماست .وي تصريح كرد:حراست از منابع و سرمايه انساني و پس از آن حراست از منابع فيزيكي  مهمترين رسالتي كه به عنوان رويكرد اول مطرح مي شود . وي در پایان ضمن تقدير از زحمات مسوول سابق حراست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی براي مسوول جديد حراست اين اداره کل آرزوي موفقيت نمود.

در ادامه این مراسم، ابراری مدیر حراست سابق اداره کل نیز در سخنانی با تبریک انتصاب مدیر جدید حراست از مساعدت و همراهی مدیر کل و همکاران خود در این مجموعه تشکر و قدردانی کرد. سپس یزدان پرست  مدیر جدید حراست اداره کل نیز در سخنانی ضمن تشکر از حسن اعتماد مدیر کل در انتصابش تأکید کرد: با تمام توان الویت های کاری مشخص شده را به انجام خواهد رساند. . در پایان با اهدا لوح سپاس و هدایایی از زحمات ابراری تقدیر و با قرائت حکم مسولیت، علی یزدان پرست به سمت مسول جدید حراست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان منصوب گردید.