به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی، این اداره کل در دو حوزه برنامه های ابلاغی ده گانه عفاف و حجاب و 9 گانه حقوق شهروندی حقوق شهروندی  موفق به کسب رتبه برتر در بین دستگاههای اجرایی استان گردید.

 

حقوق شهروندي از اهم مباحث حقوق بين الملل و حقوق ملل است و توجه به اين مقوله هم از جهت استمساك ابزاري هم از نظر ارزش ذاتي آن ، حائز اهميت خاص است و آن را در شمار مباحث محوري حقوق معاصر قرار داده است . حقوق بشر ناظر به حقوق فطري انسان آزاد است و سلب ناپذير، غير قابل تخلف و ازلي و ابدي دانسته شده است . تضمين اين موهبت سرمدي در جهت تأمين حقوق و آزاديهاي اساسي انسان داراي اهميتي فوق العاده است و خداوند سبحان آن را در محور تشريع خود قرار داده است و آنچه به عنوان حق الناس در حقوق اسلام مطرح است ناظر به همين امر است.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای با بیان اینکه مردم به عنوان سرمایه های اجتماعی و پشتوانه مملکت، همواره همراه و پشتیبان نظام و انقلاب هستند، گفت: لازمه حفظ و پشتیبانی و حمایت مردمی ارائه خدمات بهینه به مردم است. خوش آیند با اشاره به اهمیت آموزش حقوق شهروندی در ادارات، افزود: نه تنها کارکنان و پرسنل ادارات باید آموزشهای لازم را فراگیرند، بلکه باید حق و حقوق مردم نیز احصا و آگاهیها و آموزشهای لازم در این خصوص ارائه شود تا مردم در مراجعه به ادارات و دستگاههای اجرایی بدانند چه حق و حقوقی دارند.

وی به الکترونیکی شدن امور در ادارات تاکید نمود و اظهار داشت: با اهتمام به الکترونیکی شدن امور، درخواست مردم در کمترین زمان انجام می شود و این خود رضایت مردم را در پی دارد.