به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمان،  دکتر سلیمان پاک سرشت معاون وزیر کار و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور عصر امروز در جلسه شورای اداری و اموزشی اداره کل اموزش فنی و حرفه ای استان در قلعه گنج مهارت آموزی را یک حق شهروندی توصیف کرد

 

وی که در منطقه ویژه اقتصاد مقاومتی، شهرستان محروم قلعه گنج سخنرانی می کرد ادامه داد:مردم حق دارند که عادلانه از مهارت ها در جامعه استفاده کنند و این مهارت ها باید بر مبنای نیاز مردم باشد.

پاک سرشت با اشاره به ماموریت بزرگ سازمان فنی و حرفه ای در کشور تصریح کرد: متاسفانه با وجود این رسالت بزرگ ، امکاناتی کمی در اختیار این مجموعه است و این در حالی است که فعالیت ها و اقدامات انجام شده در راستای محرومیت زدایی و کاهش فقر اگر بر پایه مهارت باشد تاثیرگذار خواهد بود.

وی خروج جامعه از فقر را نیازمند نهادینه کردن فرهنگ مهارت آموزی در جامعه دانست و افزود:هدف ما از مهارت آموزی ورود فرد به بازار کار است و افراد جامعه می توانند با کسب مهارت لازم وارد بازار کار شده و از فقر فرار کنند.

رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور همچنین با اشاره به فعالیت های بنیاد مستضعفین در منطقه اظهارداشت: سازمان فنی و حرفه ای می تواند به عنوان موتور محرک در کنار بنیاد مستضعفین در حل رفع محرومیت ها و فقر از چهره جامعه باشد.