آزمون ادواری ویژه سربازان نیروهای مسلح موضوع تفاهم نامه سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با ستاد کل نیروهای مسلح با حضور بیش از 3041 نفر شرکت کننده در 65 حرفه، در 8 حوزه امتحانی بصورت همزمان در سراسر استان برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان در بازدید از روند برگزاری این آزمونها گفت: در راستای تحقق تدابیر و فرامین مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) نسبت به بکارگیری اثربخش نیروهای وظیفه،کمک به تحقق اقتصاد مقاومتی با ایجاد زمینه اشتغال جوانان، بهره گیری از توانمندی های علمی سربازان تحصیل کرده و نخبه در عرصه های دفاعی کشور و نیز لزوم توجه به قرار گیری سربازان در مسیر اشتغال پس از خدمت و کاهش نرخ رشد بیکاری در جامعه از طریق ایجاد مهارت، قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه در ستاد کل نیروهای مسلح راه اندازی و در استان خراسان جنوبی نیز در سه نیروی آجا، ناجا و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تا کنون 680 نفر آموزشهای مهارتی را فرا گرفته اند.
وی افزود به منظور تعیین صلاحیت سربازانی که دارای مهارت هستند در روز جاری آزمون ارزیابی صلاحیت حرفه ای سربازان وظیفه با عنوان آزمون ادواری ویژه سربازان نیروهای مسلح جهت 3041 نفر از متقاضیان در 65 حرفه روز جمعه مورخ 22/10/96 بصورت همزمان در پادگانهای سراسر استان برگزار گردید و به قبول شدگان گواهینامه مهارت اعطا خواهد شد، که قبول شدگان می توانند از مزایای گواهینامه مهارت استفاده بنمایند. این آزمون در شهرستانهای بیرجند با 1996 نفر داوطلب، خوسف 255 نفر داوطلب، طبس 116 نفر داوطلب ، قائن 174 نفر داوطلب، حاجی آباد94 نفر داوطلب، نهبندان 261 نفر داوطلب، سربیشه 72 نفر داوطلب و فردوس 73 نفر داوطلب برگزار می گردد.
قابل ذکر است آزمون ادواری آزمونی است که به صورت دوره اي براي تعیین مهارت و صلاحیت حرفه اي افرادي که به هر نحو ممکن، مهارتی را کسب نموده اند براساس استانداردهاي مهارت آموزش فنی و حرفه اي برگزار می گردد. این آزمون ها در دو مرحله در قالب آزمون هاي کتبی و عملی متناسب با استانداردهاي بین المللی به منظور سنجش مهارت نیروي کار مورد نیاز بخش هاي مختلف صنعت ،خدمات و کشاورزي اجرا می گردد.