اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی بر اساس ارزیابی بعمل آمده از سوی ستاد اقامه نماز بعنوان اداره کل برتر شناخته و در نشست ائمه جماعات و رابطین امور اقامه نماز دستگاه های اجرایی با نماینده ولی فقیه در استان از فعالیت های این اداره کل تقدیر بعمل آمد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی معاون سیاسی، اجتماعی استانداری خراسان جنوبی در دیدار با ائمه جماعات و رابطین امور اقامه نماز دستگاه های اجرایی با نماینده ولی فقیه در استان اظهار کرد: شاه بیت حیات همه ما بعد از اصول دین و اعتقاد اصلی ما به وحی و نبوت خاتم المرسلین(صلی الله علیه و آله)؛ نماز است. وی گفت: اگر نماز و معنویت و خشوع و خضوع در مقام ذات اقدس کبریا از ما گرفته شود انگیزه ای برای تلاش و فعالیت انسان باقی نمی ماند. معاون سیاسی، اجتماعی استانداری خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه این اوج لطف پروردگار است که به بندگان اجازه می دهد او را یاد کنند، افزود: اهمیت اقامه نماز بر هیچ کسی پوشیده نیست و همه به خصوص مسئولان شرعاً و قانوناً مکلف هستند که الگو برای همه مردم و جوانان در امر اقامه نماز باشند. اسماعیلی با اشاره به اینکه پیامبران و ائمه اطهار علیه السلام و رهبر انقلاب و تمام بزرگان دین بر اقامه نماز به صورت جماعت و به موقع تاکید کردند، ادامه داد: باید همه ما برای انجام هر چه بهتر این فریضه الهی انجام وظیفه کنیم و از تمام مسئولان استان درخواست می شود اهتمام ویژه ای در جهت اقامه نماز در ادارات داشته باشند.  وی تاکید کرد: باید با بهره گیری از نظر روحانیت و شیوه های متفاوت و جذاب همه مردم بخصوص جوانان را برای اقامه نماز تشویق کنیم.  معاون سیاسی، اجتماعی استانداری خراسان جنوبی با بیان اینکه مکانی که برای اقامه نماز در ادارات اختصاص می یابد باید در بهترین موقعیت جغرافیای ساختمان باشد، گفت: از ستاد اقامه نماز هم درخواست می شود که با هدف پویایی و تشویق نسل جوان به نماز از روحانیونی که دارای پویایی و تفکرات جدیدتری برای جذب جوانان هستند استفاده کنند.

شایان ذکر است در پایان جلسه از ادارات کل برتر در حوزه توسعه و ترویج فرهنگ نماز تقدیر بعمل آمد که اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی نیز بعنوان دستگاه شایسته تقدیر انتخاب و با اهدا لوح و تندیس از فعالیت های این اداره کل تقدیر گردید.