وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: خوشبختانه برای اشتغال استان از محل تبصره ۱۸ مبلغ ۴۹۳ میلیارد تومان و در محل اشتغال روستایی ۲۰ میلیارد تومان و از محل صندوق کارآفرینی امید ۴۸۳ میلیارد به استان اختصاص یافته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی، علی ربیعی امشب در جلسه کارگروه تخصصی اشتغال خراسان‌جنوبی اظهار داشت: امیداست به برکت روح امام بزرگ و شهدا حضور ما در استان با همکاری مسؤولان و نمایندگان استان سبب خیر و برکت در زندگی مردم شود.

*راه نجات و پیشرفت کشور برگشت به ارزش‌های انقلاب است

وی با بیان اینکه دهه فجر یک نماد نبوده بلکه این دهه یادآور تغییرات بنیادی و ارزش‌ها و آرمان‌هایی است که متأسفانه روزبه‌روز سبب کم‌کاری ما مسؤولان کمتر دیده می‌شود، تصریح کرد: راه نجات و پیشرفت کشور برگشت به ارزش‌های انقلاب بوده و باید این ارزش‌ها با تحولات اجتماعی منتقل شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی یادآور شد: آنچه در زمان انقلاب موردنیاز بود به گونه‌ای دیگر مطرح می‌شود ولی رمز موفقیت ما برگشت به ارزش‌های انقلاب است.

ربیعی ایستادگی رهبری و ملت را نقطه قوت بزرگ کشور دانست و افزود: بر خلاف برخی از شعارها سنجش‌ها نشان می‌دهد که ایرانیان به ایستادگی خود می‌بالند و افتخار می‌کنند.

*اختصاص حدود هزار میلیارد تومان به خراسان‌جنوبی

وی عنوان داشت: خوشبختانه برای اشتغال استان از محل تبصره 18 مبلغ 493 میلیارد تومان و در محل اشتغال روستایی 20 میلیارد تومان و از محل صندوق کارآفرینی امید 483 میلیارد به استان اختصاص یافته است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه سال آینده سال خوبی برای این استان خواهد بود، تصریح کرد: که در این راستا در حوزه گردشگری و معدن بررسی می‌کنیم.

ربیعی خطاب به مسؤولان و مدیران اجرایی گفت: مسؤولیت اخلاقی ما این است که به مناسبت‌های انقلاب برگشته و زیبایی‌های زمان انقلاب را نشان دهیم.

*باید در بخش کارآمدی و اقتصادی بیشتر تلاش شود

وی ادامه داد: برای دیده شدن ارزش‌های انقلاب در حال حاضر به نظر می‌رسد باید در بخش کارآمدی و اقتصادی بیشتر تلاش شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه عقبه هر جامعه‌ای به سابقه تمدنی و فرهنگی آن برمی‌گردد که مبتنی بر آن عمل می‌شود، یادآور شد: فرهیختگی استان بوده که با وجود مشکلات این استان را ایستاده گذاشته و رو به توسعه قرار داده است.

*دشمن برای چهل سالگی انقلاب اسلامی ایران توطئه‌های زیادی را در نظر دارد

ربیعی به مدیران و بدنه اجرایی استان تأکید کرد: دخالت دشمن در ایران یک واقعیت بوده و دشمن برای چهل سالگی انقلاب اسلامی ایران توطئه‌های زیادی را در نظر دارد.

*9 میلیون دهه شصتی هنوز بیکارند

وی با اشاره به وضعیت اشتغال در کشور افزود: 9 میلیون دهه شصتی که باید دهه هشتاد مشغول به کار می‌شده‌اند هنوز سرکار نرفته‌اند که باید برای آن‌ها فکر کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: این واقعیت وجود دارد که در دوره‌ای مسؤولیت گرفته‌ایم که شاهد تحولات عظیم اجتماعی و تغییرات تکنولوژی‌ها بوده و با یک سری آسیب‌های نوین اجتماعی روبه‌رو هستیم.

ربیعی گفت: در آینده با جمعیت سالمندی روبه‌رو هستیم که نباید بگذاریم با فقر و معلولیت همراه شود.

*با توجه به کمبود منابع حق نداریم یک ریال را به هدر دهیم

وی با بیان اینکه مسئله آب عقلانیت نیاز دارد و تولید در روستاها باید با عقلانیت انجام گیرد، یادآور شد: منابع ما کم است و حق نداریم یک ریال را به هدر دهیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: با توجه به کمبود منابع باید با عقلانیت و بهره‌وری تصمیم‌گیری مشکلات را حل کنیم.

*مسؤولان به میان مردم در روستاها و شهرها بروند

ربیعی با اشاره به اینکه باید سخت‌کوشی بیشتر از گذشته داشته و اعتماد مردم که سرمایه اجتماعی بوده افزایش دهیم، تصریح کرد: مسؤولان باید در میان مردم در روستاها و شهرها رفته و از نزدیک با مشکلات آن‌ها آشنا شوند.

وی یادآور شد: مدیران امروز باید هم شور و هم دل‌شوره داشته و با شور کار کنند و با دل‌شوره کار کردن را سرلوحه کار خود قرار دهند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: باید ظرفیت‌ها را کنار یکدیگر گذاشته تا زمانی که به گذشته برمی‌گردیم حسرت از دست دادن فرصت‌ها را نخوریم.

*معیار ما میزان جذب اعتبارات نیست، توسعه اشتغال است

ربیعی با بیان اینکه معیار ما میزان جذب اعتبارات نیست بلکه معیار ما توسعه اشتغال است، تصریح کرد: با توجه به اشتغال ایجادشده در این استان یارانه به استان تعلق می‌گیرد.

*سهم استان در اشتغال روستایی 236 میلیارد تومان بوده است

وی با بیان اینکه سهم استان در اشتغال روستایی 236 میلیارد تومان بوده است، گفت: صندوق کارآفرینی امید در چهار سال اخیر به اندازه 17 درصد بیشتر از هشت سال گذشته رشد داشته است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه اولویت‌ها در این استان به‌درستی دیده شده است، اضافه کرد: جوامع محلی باید شکل یافته و گسترش یابند و این جوامع می‌توانند در میان مدت جای کمبود آب را بگیرند.

ربیعی با بیان اینکه مبارزه با فقر استان نیاز به برنامه دارد، خاطرنشان کرد: هیچ استانی بدون داشتن کانون توسعه داخلی نمی‌تواند رشد یابد.