مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان خراسان جنوبی از صدور 9 هزار و 323  فقره گواهينامه مهارتي الكترونيكي به متقاضیان آموزش های مهارتی در اين استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان خراسان جنوبی ، حسین خوش آیند، مديركل آموزش فني و حرفه اي اين استان با اعلام این خبر گفت: در سال 1396 با بهره گیری از ظرفیت های کارت های هوشمند و بانک اطلاعاتی پورتال جامع سازمان و لحاظ قرار دادن عوامل کلیدی « کیفیت، امنیت، سرعت، دقت و کاهش هزینه ها» گواهینامه های سازمان به صورت الکترونیکی  در استان صادر و به مهارت آموختگان اعطا شده است.

خوش آیند افزود: در سال گذشته 36 هزار و 38 نفر در آزمون های هماهنگ، صنعت ساختمان،  تفاهم نامه و آزمون های ادواری شركت كرده اند كه از اين تعداد  20 هزار و 209  نفر  قبول شده که برای 9 هزار و 323 نفر گواهينامه مهارتي الكترونيك صادر و اطلاعات 10 هزار و 886 نفرباقیمانده درکارت الکترونیک آنها که درسالیان قبل گرفته اند شارژ شده است.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان خراسان جنوبی افزود:  برای تمامی کسانی که در سال گذشته در آزمون های آموزش فنی و حرفه ای قبول شده اند گواهینامه کارت مهارت الکترونیکی صادر شده است.

وی ادامه داد: از مزایای این نوع گواهینامه می توان به امکان ذخیره اطلاعات چندین گواهینامه در حافظه الکترونیکی، ارتقای امنیت گواهینامه های مهارت، امکان به روز رسانی سریع گواهینامه ها، امکان اخذ گواهینامه ها از طریق سامانه «استعلام گواهینامه مهارت» سازمان در هر نقطه از کشورو کاهش ریسک در نگهداری گواهینامه ها نام برد.

خوش آیند خاطر نشان کرد: دارندگان گواهینامه الکترونیکی جهت مشاهده و استعلام گواهینامه می توانند به سامانه http://azmoon.portaltvto.com یا http://certificate.portaltvto.com مراجعه نمایند.