برنامه بازديد دانش آموزی از مراكز آموزش فني و حرفه اي در سال 1397 از یکم الی یازدهم اردیبهشت ماه، همزمان با هفته معرفی مشاغل در کلیه شهرستانهای استان اجرا می گردد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با بیان این خبر افزود: در راستاي تحقق بند دوم سياست هاي كلي اشتغال ابلاغ شده از سوي مقام معظم رهبري (مدظله العالي)، مبني بر «آموزش نيروي انساني متخصص، ماهر و كارآمد متناسب با نيازهاي بازاركار (فعلي و آتي) و ارتقاي توان كارآفريني با مسؤوليت نظام آموزشي كشور و توأم كردن آموزش و مهارت، سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور به عنوان متولي اصلي نظام آموزش مهارت و فناوري سياست ها، اهداف و برنامه هاي مختلفي را دنبال مي كند. در همين راستا اطلاع رساني، هدايت و فراگير نمودن هرچه بيشتر آموزش هاي مهارتي در بین دانش آموزان مقاطع مختلف تحصیلی و همچنين ترويج و نهادينه كردن فرهنگ مهارت آموزي در كشور از ابزار كليدي و زيرساختي تحقق سياست ها و برنامه هاي اشتغال به شمار می رود. خوش آیند افزود: ز اين روي بازديد دانش آموزی از حدود 600 مركز آموزش فني و حرفه اي ثابت دولتي و بیش از 10 هزار آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای؛ مجهز به تجهيزات كارگاهي و آموزشي و مربيان توانمند و با تجربه كه ارائه دهنده آموزش هاي مهارتي در كشور است،  برنامه ریزی و بصورت هماهنگ در سراسر کشور اجرا می گردد که در استان خراسان جنوبی نیز از یکم الی یازدهم اردیبهشت ماه، همزمان با هفته معرفی مشاغل دانش آموزان می توانند بصورت گروهی یا انفرادی از مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان بازدید نمایند.

شایان ذکر است خراسان جنوبی با دارا بودن 18 مرکز آموزش فنی و حرفه ای در کلیه شهرستانهای استان مهارتهای مورد نیاز را به علاقه مندان ارائه می نماید.