مديركل آموزش فني وحرفه اي استان خراسان جنوبی از پیش بینی ارائه 4 میلیون و 40 هزار نفر - ساعت آموزش مهارتی در سال 97 به جویندگان مهارت در سطح اين استان در بخش دولتی و خصوصی خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي خراسان جنوبی، حسن خوش آیند، مديركل آموزش فني وحرفه اي اين استان گفت: این آموزش های مهارتی در بخش های مراکز ثابت و سیار شهری، آموزش به آسیب دیدگان اجتماعی، آموزش در جوار دانشگاه ها، کار آموزی در محیط کار واقعی، آموزش در صنایع، آموزش در زندان ها، آموزش در پادگان ها و آموزش به روستائیان و عشایر اجرا خواهد شد.

وی با بیان اینکه عملکرد سال گذشته استان 114 درصد تحقق داشته است اظهار کرد: بر اساس تعهدات سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور می بایست در سال گذشته 3 میلیون و 203 هزار و 361  نفر - ساعت آموزش در بخش دولتی ارائه می کردیم که با ارائه 3 میلیون و 638 هزار و 163 نفر ساعت توانستیم بیش از تعهدات تعریف شده عملکرد آموزشی داشته باشیم.

خوش آیند افزود در سال 97 در راستای برنامه های سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در بخش دولتی 2 میلیون و 990 هزار و 109 نفر ساعت آموزش در بخش های مختلف برگزار خواهد شد.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای با بیان اینکه امروز گفتمان غالب جامعه بحث مهارت آموزی است اظهار کرد: در تلاش هستیم تا در سال جدید و با پیروی از برنامه ها و سیاست های سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و انجام نیاز سنجی دقیق اثر بخشی دوره های آموزشی در بخش دولتی و خصوصی را دو چندان کنیم.

وی گفت: متأسفانه فرهنگ کار در جامعه ما دچار آسیب شده است و افراد کار را به پشت میز نشینی تعبیر می کنند در حالی که افراد جویای کار در صورت کسب مهارت در رشته های مختلف فنی و خدماتی می توانند جذب بازار کار شوند.

خوش آیند در پایان خاطر نشان کرد: ارائه آموزش های مهارتی در 18 مرکز آموزش فنی و حرفه ای استان خراسان جنوبی به صورت رایگان می باشد.