یادواره شهدای آموزش فنی و حرفه ای استان خراسان جنوبی همزمان با هفته ملی مهارت و آموزشهای فنی و حرفه ای در  سال 97  برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی، حسین خوش آیند مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان در جلسه شورای فرهنگی اداره کل با اعلام این خبر گفت: به منظور ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و پاسداشت مقام شهدا، یادواره شهدای آموزش فنی و حرفه ای همزمان با هفته ملی مهارت با حضور خانواده این شهدای گرانقدر، کارآموزان و مربیان آموزش فنی و حرفه ای در مجموعه فرهنگی مهارت برگزار خواهد شد.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای در این نشست با اشاره به اهمیت فرهنگ ایثار و شهادت گفت: در تمام جوامع بشري، ارزش هايي وجود دارد كه بنيان اصلي فرهنگ آن جامعه را شكل مي دهند. اهـميت و جايگاه اين ارزش ها به گونه اي است كه هـر ملّتي، هـويّت و حيات اجتماعي و سياسي خـود را در پاي بندي و احترام به آنها و انتقال كامل آن به نسل هاي آينده مي داند. سرزمين پاك ايران نيز بيش از هر جاي ديگر، مفتخر به داشتن ارزش هاي والا و اصيلي است كه نمونه ي آن را در كمتر جايي مي توان يافت."فرهنگ ايثار و شهادت" يكي از ارزش ها است كه هم زمان با تاريخ اين سرزمين شكل گرفته و هميشه از جايگاه ويژه اي برخوردار بوده است. خوش آیند افزود: اكنون نيز در دوران حساسی قرار داريم و شدّت حملات دشمن نسبت گذشته بيشتر شده، لذا هر ايراني آگاه و با غيرت اين وظيفه را دارد كه به سهم خود و يا با تلاش دست جمعي، در رفع نواقص داخلي و تهديدات خارجي بكوشد و پاسدار و مرّوج اين فرهنگ عاشورايي باشد. لذا در این اداره کل نیز همزمان با هفته ملی مهارت در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت  یادواره شهدای آموزش فنی و حرفه ای استان برگزار خواهد شد.